LEGIONOWSKI. Starostwo podarowało pluszaki służbom ratunkowym

2020-02-07 8:45:32

W środę (5 lutego) Starosta Legionowski przekazał na ręce przedstawicieli Policji Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego maskotki. Paluszki trafią do dzieci, z którymi służby będą miały kontakt w trakcie wykonywania zadań służbowych. Zabawka ma na celu odwrócenia uwagi i zmniejszenie stresu np. podczas wypadku drogowego czy interwencji związanej z przemocą w rodzinie


Przedstawicielom poszczególnych służb maskotki uroczyście przekazał starosta Robert Wróbel. Kilkaset paluszków posłuży policjantom, ratownikom medycznym i strażakom z terenu powiatu legionowskiego podczas interwencji z udziałem dzieci. Najmłodsi bardzo pozytywnie na nie reagują, poprawia się ich stan psychiczny, stają się spokojniejsi i bardziej ufni. Dzięki temu służbom ratowniczym będzie łatwiej nawiązać kontakt z dzieckiem oraz szybciej i skuteczniej wykonywać swoją pracę.

bty

Zabawki nie tylko będą towarzyszyły maluchom podczas kontaktu z policjantem, strażakiem czy ratownikiem medycznym. Po zakończeniu działań służb maskotka staje się własnością dziecka.

info powiat legionowski/podkom. Justyna Stopińska/ea

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *