LEGIONOWSKI. Święto JUDO w Legionowie

2021-11-24 11:31:12

W dniu 21 listopada 2021 roku w Hali IŁ Capital Arena Legionowo blisko 130 zawodników rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju Judo, który już po raz trzeci był Memoriałem Wojciecha Augustynowicza. Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane, aby uczcić pamięć wielkiego legionowskiego sportowca, trenera i organizatora sportu, którym był Pan Wojciech Augustynowicz. Warto wspomnieć, że Pan Wojtek wprowadził na te ziemie i założył jeden z pierwszych klubów na Mazowszu już ponad pięćdziesiąt lat temu, a legionowski Klub Sportowy SAKANA może te tradycje kontynuować

Ogólnopolski Turniej Judo dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Legionowo Pana Romana Smogorzewskiego mógł odbyć się w przestronnej hali sportowej IŁ Capital Arena Legionowo na pięciu tatami. Niedzielne zawody zgromadziły 123 zawodników w wieku 4 – 15 lat z sześciu klubów z Polski: Yoko Ząbki z trenerem Adamem Remiarz, Hajime z trenerką Agnieszką Chlipała, UKS Arcus z trenerem Przemysławem Źródło, Teksel Pani Kingi Karwowskiej, BeFit Skierdy z trenerami Anną Tomaszewską i Maciejem Zreda oraz gospodarz KS SAKANA Legionowo (z największą, bo aż 80 osobową drużyną) z trenerami: Anną Kuźmińską, Anną Tomaszewską, Maciejem Zreda oraz Jackiem Kuźmińskim. Przystąpili oni do rywalizacji w ponad 40 kategoriach walcząc o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników tak, aby nikt nie pojechał do domu z pustymi rękoma.

Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie (co drugie krzesełko) wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom (tych zapraszamy na zajęcia grupy Masters w KS SAKANA). Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony można było oglądać pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi.

Po zakończeniu zawodów wychowanka klubu SAKANA Oliwia Kuźmińska wraz z grupą koleżanek i kolegów zaprezentowała układ łączący taniec i judo. Po pokazie syn Pana Wojtka Michał oraz pierwsi wychowankowie Włodzimierz Bobrek i Krzysztof Bliżewski uczestniczyli w ceremonii dekoracji, w której wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i drobnymi upominkami oraz ze szczerymi uśmiechami pozowali do pamiątkowych zdjęć. Dobrze, że tak udane święto legionowskich judoków zakończyło się bez urazów. Dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Legionowo i wielkiemu zaangażowaniu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Legionowo mogliśmy przeżywać tak wspaniałe emocje i już nie możemy doczekać się czwartej edycji turnieju.

Zdjęcia: Szymon Machnio KS SAKANA
www.judo-legionowo.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *