Facebook
LEGIONOWSKI/ŚWIĘTOKRZYSKIE. Oszust z Legionowa podawał się za policjanta i okradał seniorów

2020-07-11 5:15:19

 

Policjanci z Kielc zatrzymali 30-letniego mieszkańca Legionowa oraz 37-letniego mieszkańca Warszawy. Obaj mężczyźni są podejrzani o oszustwa metodą „na policjanta”. Teraz zatrzymanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności

Jak podaje kielecka policja mężczyźni od jakiegoś czasu dzwonili do seniorów opowiadając historię o zagrożonych zgromadzonych na kontach bankowych pieniądzach. W ten sposób w ostatnim czasie oszukali troje seniorów na kwotę ponad 96 tys. zł.

W miniony poniedziałek (6 lipca) w ręce policji w Kielcach wpadł pierwszy z podejrzanych, okazał się nim 30-letni mieszkaniec Legionowa. W trakcie zatrzymania mężczyzna jechał aby odebrać pieniądze od kolejne oszukanej osoby. Niczego nieświadomą ofiarą miała być 90-letnia kobieta. Mężczyzna został zatrzymany w centrum miasta, kiedy policjanci zauważyli należący do niego samochód. I przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Następnego dnia policjanci z Kielc na terenie Warszawy zatrzymali jego 37-letniego wspólnika. To najprawdopodobniej właśnie drugi zatrzymany dzwonił do seniorów i opowiadał historię o hakerach, którzy włamują się na konta bankowe. Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni nie działali tylko w Kielcach, a na terenie całego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy. Decyzją sądu obaj zostali zatrzymani i trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *