LEGIONOWSKI. Terytorialsi przekażą paczki dla dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka

2019-12-06 6:55:54

6 grudnia Terytorialsi z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzą chore dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Podczas spotkania zorganizowanego przez 6 MBOT z okazji Dnia św. Mikołaja żołnierze wręczą dzieciom z Kliniki Endokrynologii i Diabetoli pluszaki oraz upominki. Jest to pierwsza taka inicjatywa Terytorialów z Mazowsza

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od godziny 7.00 – 13.00 w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy alei Dzieci Polskich 20 w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie będą oddawać krew, na rzecz potrzebujących. Od godziny 9.00 żołnierze 6 MBOT w tym, z batalionów lekkiej piechoty: 61 blp Grójca, 62 blp Radomia, 64 blp Płocka oraz 65 blp Pomiechówka wspólnie z Mikołajem (żołnierzem przebranym) będą odwiedzać dzieci chore, wspólnie malować, bawić się oraz wręczą pluszaki i gadżety Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Przygotowaliśmy upominki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w postaci pluszaków i gadżetów Wojsk Obrony Terytorialnej z okazji Mikołajek. Chcemy pokazać, że żołnierze naszej Brygady pamiętają o chorych dzieciach. Podczas naszej wizyty najmłodsi będą mogli zobaczyć, jak wygląda żołnierz Obrony Terytorialnej, w pełnym umundurowaniu i najnowszym wyposażeniu. – dodaje ppor. Jolanta Maciaszek Oficer prasowy 6 MBOT.

Wszystkich chętnych, nie tylko żołnierzy zachęcam do oddawania krwi na Dzień św. Mikołaja do godziny 13.00 w punkcie RCKiK.

Zapraszam wszystkie media, chcące wziąć udział w akcji przekazania paczek i pluszaków na Dzień św. Mikołaja 6.12. na godz. 8.30 do Centrum Zdrowia Dziecka przy alei Dzieci Polskich 20, wejście do Budynku Rehabilitacji.

Szczegółowych informacji udziela Oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Jolanta Maciaszek tel. 887 335 612. Podczas wizyty w CZD będzie możliwość przeprowadzenia wywiadu, z żołnierzami oraz dziećmi.

Akcji wręczenia paczek na św. Mikołaja jest organizowana po raz pierwszy przez 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej na terenie Mazowsza wspólnie z batalionami z Grójca, Radomia, Płocka i Pomiechówka.

Przed świętami 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej planuje jeszcze zorganizować akcję „Paczka dla bohatera”. W ramach tej akcji żołnierze złożą wizyty opłatkowe weteranom w rejonie odpowiedzialności brygady oraz obdarują ich drobnymi upominkami.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

ppor. Jolanta MACIASZEK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *