Facebook
LEGIONOWSKI. “Trzeźwy ranek, nie prowadzę na kacu” – działania prewencyjne Policji

2018-04-18 12:34:28

W poniedziałek (16.04) na drogach całego powiatu legionowskiego w godzinach porannych policjanci legionowskiej drogówki wspomagani przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KSP prowadzili działania w ramach akcji „Trzeźwy ranek, nie prowadzę na kacu”. Dodatkowo w godzinach 6:00-22:00 policjanci prowadzili tzw. kaskadowy pomiar prędkości, w różnych miejscach powiatu legionowskiego.

Policjanci WRD KSP, w godzinach porannych podczas kontroli pojazdów na ul. Modlińskiej uniemożliwili dalszą jazdę „na podwójnym gazie” dwóm kierującym. Funkcjonariusze ustalili, że fiatem i renówką w stanie nietrzeźwości poruszało się po ul. Modlińskiej dwóch mężczyzn. 59-letni Krzysztof P. oraz 46-letni Cezary W. prowadzili swoje pojazdy mając ponad promil w wydychanym przez siebie powietrzu. Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę. Mężczyźni stracili swoje prawo jazdy i po czynnościach procesowych, zostali przekazani trzeźwym osobom. Wkrótce odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności.

Łącznie, podczas działań, policjanci skontrolowali 120 pojazdów, w tym 4 motocykle. Mundurowi za przekroczenie dozwolonej prędkości nałożyli 46 mandatów karnych i zatrzymali 3 prawa jazdy.

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy ranek, nie prowadzę na kacu” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu i stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci ostrzegają, że podobne akcje będą kontynuowane.

 

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *