LEGIONOWSKI. Uczennice z PZSP w Legionowie startują w olimpiadzie

2021-12-09 6:46:34

Magda Stawska i Aleksandra Świętlicka z 3 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych reprezentowały Powiatowy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Legionowie w okręgowym XXVI etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Etap okręgowy odbył się w Zespole Szkół Gastronomicznych im. E. Pijanowskiego w Warszawie

W roku szkolnym 2021/2022 tematyką wiodącą olimpiady jest: Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia. Etap okręgowy polegał na rozwiązaniu zadań testowych dotyczących tematyki wiodącej, żywienia człowieka, chemii, biologii i technologii gastronomicznej.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności jest ściśle powiązana z interdyscyplinarną dziedziną wiedzy jaką jest „nauka o żywieniu”, zajmującą się współzależnością między pożywieniem człowieka a jego zdrowiem i życiem. Olimpiada jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w zdrowie społeczeństwa. Głównym zadaniem Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności jest upowszechnianie szeroko rozumianej wiedzy o żywieniu i żywności, a także rozwijanie zainteresowań uczniów powyższą tematyką.
Czekamy na wyniki.

Fot. PZSP w Legionowie
Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *