LEGIONOWSKI. Umowa na szpital podpisana

2018-12-21 12:35:14

 

Minister MON, Mariusz Błaszczak podpisał dzisiaj umowę na budowę szpitala w Legionowie. Nowy szpital w Legionowie będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego. Ma służyć nie tylko wojsku, ale również mieszkańcom. Budowa ma rozpocząć się w 2019 r. a zakończyć w 2022 r.

Szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji ok. 90 pacjentów. Będzie miał 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking. W ramach nowej inwestycji planowane jest utworzenie także bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych oraz oddziałów szpitalnych. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób – lekarzy, pielęgniarek oraz inny personel medyczny i pomocniczy. Świadczenia, które dotychczas są realizowane przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ w Legionowie nadal będą wykonywane.

Nowy szpital, z rozszerzoną ofertą opieki medycznej, będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Legionowa i regionu. Placówka ma też służyć nowo tworzonej dywizji wojsk operacyjnych, stacjonującym w Polsce wojskom sojuszniczym oraz dwóm mazowieckim brygadom obrony terytorialnej. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwsze półrocze 2019 r, a zakończenie w 3. kwartale 2022 roku. Podstawowym źródłem finansowania będą środki resortu obrony narodowej.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *