LEGIONOWSKI. Uważajcie na drogach! Policja prowadzi kaskadowy pomiar prędkości

2022-07-15 11:33:50

Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności poprzez ograniczenie ryzykownych zachowań kierujących, którzy przekraczają dozwolone limity prędkości. Funkcjonariusze będą również reagować na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego

Podczas działań szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi), jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.
Należy pamiętać, że przy dużych prędkościach nawet najlepiej wyposażony samochód nie daje gwarancji kierowcy i pasażerom na przeżycie wypadku drogowego.
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.
Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem – dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Źrodło: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Zadziwiająca jest ta ilość fanów spotkań z niebieskimi, lubiących wspomagać ekstra swoimi pieniędzmi pewną firemkę loga białego na czerwonym oraz tęskniących za byciem pensjonariuszem w zacnym zakładzie pod nadzorem części instrumentu muzycznego z powodu rozmiłowania w Art. 177/157/178/180 kk… Ale o gustach się nie dyskutuje..de gustibus non est disputandum

    Ja tam jeżdżę przepisowo aby nie podpaść z Art. 177 i innych, a ty ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *