LEGIONOWSKI. W WOŚP więcej Policji na ulicach

2018-01-13 1:57:15

Już w niedziele (14.01) po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W związku z tym, na ulicach całego kraju pojawi się więcej policji. Policjanci jak co roku zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz będą sprawdzać czy zbiórki prowadzone są przez osoby do tego uprawnione. Ale także poprowadzą działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych

Finał WOŚP to idealna okazja dla oszustów, podszywających się pod wolontariuszy dlatego też policja ostrzega:

  • Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP policja prosi o kontakt pod numerami telefonów 997 lub 112.

Wolontariuszy przestrzega się przed prowadzeniem zbiórki pieniędzy w mało uczęszczanych, źle oświetlonych i miejscach potocznie uważanych za niebezpieczne. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986). Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

Źródło: KPP Legionowo oprac. QK
Fot: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *