LEGIONOWSKI. Walczą z bezładem

2021-08-18 6:55:41

W poniedziałek 16 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie grupy roboczej, stworzonej przez powiat i gminy, której zadaniem jest przeciwdziałać nadmiernie intensywnej zabudowie na terenach przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne

Pomysł bliskiej współpracy powiatu i gmin jest odpowiedzią na coraz liczniejsze próby intensyfikowania zabudowy na obszarach, gdzie plany miejscowe przewidują powstawanie domów jednorodzinnych. Zapisy prawa budowlanego są przez deweloperów wykorzystywane, by w takich miejscach lokować zabudowę szeregową, a następnie omijać normatywy wielkości działek budowlanych ustalone w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. W wyniku współpracy legionowskiego starostwa i urzędów gmin wnioski o pozwolenie na budowę są niezwykle wnikliwie analizowane pod kątem wielkości nieruchomości, na której ma powstać budynek, jak również liczby budynków, które inwestor chce wybudować. Do treści decyzji o pozwoleniu na budowę dodano też zapis, który jasno wskazuje, że decyzja ta nie przesądza o późniejszych możliwościach podziału nieruchomości.

Podczas spotkania zostały omówione przepisy powodujące najwięcej wątpliwości interpretacyjnych, urzędnicy wymienili się doświadczeniami i praktykami w czytaniu zapisów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz podtrzymali dotychczasowe stanowisko w zakresie możliwej liczby budynków na działce i wymaganej powierzchni nieruchomości pod inwestycję.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

4 komentarze

 1. Michael odpowiedz

  Taki dowcip jeszcze z czasów stalinowskich:

  – Kiedy zanosi się na ulewę, a na polu leży i zboże i siano, to co się zbiera najpierw?
  – najpierw zbiera się egzekutywa !!!

  Podobnie niestety jest teraz, kiedy potrzeba natychmiastowych działań powstrzymujących patologię w zabudowie miasta, która będzie miała długoterminowe i trudne do odwrócenia skutki, zbiera się jakiś zespół, który OD KILKU MIESIĘCY – NIC JESZCZE NIE ZROBIŁ…

 2. Daro odpowiedz

  Urzędnicy walczą z dogęszczaniem i architektonicznym bezładem a na każdym forum dotyczącym Legionowa można znaleźć takie posty

  “W Legionowie już niewiele miejsc jest na budowę i jak właściciel nieruchomości po sąsiedzku planuje zabudowę swojej w taki sposób, powtarzam swojej nieruchomości i zgodnie z przepisami, to ci się to nie podoba. No trudno jak potrzebujesz głuszy to najbardziej zaludnione miasto w Polsce nie jest dla Ciebie. Zmień miejsce zamieszkania. Mimo twoich najszczerszych żali to nic złego że ktoś potrzebuje mieszkania i uważa że to miasto jest atrakcyjne żeby tu zamieszkać”

  “Prawa nie zmieniono żeby zbudować blok obok ciebie. Ale jeśli uważasz że powinno być zmieniony możesz zachęcić sąsiadów i zebrać podpisy z projektem zmiany ustawy. Tylko chyba jednak jakoś w Polsce nikt nie zbiera podpisów przeciw niej”

  Aro7 stycznia 2021 at 22:37 odpowiedz

  Znajomi kolegi wybrali się na wycieczkę do Legionowa w poszukiwaniu mieszkania Jak szybko przyjechali tak jeszcze szybciej zostali bo jak sami stwierdzili tak rozwiniętego strukturalnie i bez korkowego miasta jeszcze nie widzieli.
  Tak proszę państwa wygląda ten realistyczny ROZWÓJ naszego miasta. Ludzie którzy chcieli wiązać jakąkolwiek przyszłość z naszym miastem zostali po tym co zobaczyli i na co mogą liczyć.
  Mieszkania na wynajem to też sposób na rozwój miasta-bo ludzie zostawiają tu pieniądze-a nie tylko je dewastują

  Teresa
  ( 18-06-2021 15:50 )
  Odpowiedz

  Nie „Jakąś decyzję muszą podjąć”, bo elementarny rozsądek nakazuje podjąć tylko jedną – budować ten 4-piętrowy blok i skończyć w końcu z tym marnotrawstwem terenów budowlanych, bo przyszłe pokolenia tego nie wybaczą.

  voytaszek
  ( 29-05-2021 21:33 )
  Odpowiedz

  Czyli można zaprojektować ciekawe osiedle blisko torów. I dobrze. Tyle w Legionowie jest pustostanów…czas na rozwój miasta
  .

  Lokator
  ( 19-05-2021 16:29 )
  Odpowiedz

  Zrównoważony rozwój, wymaga dogęszczenia pozostałych rejonów miasta do gęstości spółdzielczych osiedli SMLW i ten blok przy Olszankowej należy wybudować.

  voytaszek
  ( 22-04-2021 16:09 )
  Odpowiedz

  Bardzo ładny projekt, oby realizacja była tak samo efektowna. Ceny zapewne będą wysokie, sąsiedztwo lasu bezcenne. Takie projekty są oczekiwane przez nas mieszkańców

  Swoją droga na szczęście w Polsce jest prawo własności wiec właściciel może budować mimo ze takim jak DARO się to nie podoba.

  Miro
  ( 21-03-2021 02:22 )
  Odpowiedz

  Niech buduje jak najszybciej. Miasto musi się rozwijać.

  1. Ciocia Tekla odpowiedz

   Daruś a już myślałam, że w końcu się zabrałeś za jakąś sensowną i uczciwą pracę i walczysz z tym bezładem, ty w kółko dziamgolisz jak pijany zając i niedługo zaczniesz się czepiać jak pijany płotu.

 3. Barbara odpowiedz

  Daro siedzi za stołem prezydialnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *