LEGIONOWSKI/WARSZAWA. Nowi zastępcy Komendanta Stołecznego Policji

2019-06-04 8:10:03

 

Zgodnie z decyzją komendanta głównego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji został mianowany mł. insp. Krzysztof Smela, a na stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji – mł. insp. Marek Chodakowski. Uroczystość odbyła się w Białej Sali Pałacu Mostowskich.
Ceremonia mianowania miała miejsce przed południem 3 czerwca 2019 r. w obecności zaproszonych gości i kierownictwa Komendy Stołecznej Policji.

Na początku spotkania Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej przyjął meldunek o rozpoczęciu uroczystości od dowódcy nadkom. Radosława Gosa. Następnie Naczelnik Wydziału Kadr KSP podinsp. Agnieszka Sapińska odczytała rozkazy personalne z dnia 30 maja 2019 r. podpisane przez Komendanta Głównego Policji o powołaniu z dniem 1 czerwca: na stanowisko I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Krzysztofa Smeli, na stanowisko Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji mł. insp. Marka Chodakowskiego.

Zgodnie z ceremoniałem policyjnym mł. insp. Krzysztof Smela i mł. insp. Marek Chodakowskiego złożyli Komendantowi Stołecznemu Policji meldunek o gotowości do objęcia stanowisk.

Następnie nadinsp. Paweł Dobrodziej pogratulował mianowanym oraz wręczył im akty nominacyjne i pamiątkowe pióra. – To dla mnie wielki zaszczyt i satysfakcja, że mogę pogratulować sukcesów i kolejnych awansów dwóm moim zastępcom. (…) Na tak wysokich stanowiskach muszą być osoby, które swoim przygotowaniem merytorycznym i postawą zapewnią bezpieczeństwo i porządek w naszym garnizonie na najwyższym poziomie. Takimi osobami są z całą pewnością nowo mianowani komendanci – powiedział generał, po czym dodał: – życzę Wam powodzenia i wszystkiego dobrego.

Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji podziękowali za wyróżnienie oraz pozytywną ocenę służby. Przyznali, że powołanie ich na stanowiska zastępców to duży zaszczyt, satysfakcja i zarazem zobowiązanie, którego postarają się nie zawieść.

Do gratulacji i życzeń przyłączył się również Kapelan KSP ks. Józef Jachimczak.

 

 

Tekst: Ewelina Kucharska
Foto: asp. sztab. Tomasz Oleszczuk, video: kom. Jarosław Florczak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *