LEGIONOWSKI. Wichura spustoszyła powiat – 250 interwencji

2018-06-29 2:07:26

 

Pozrywane linie energetyczne, powyrywane z korzeniami drzewa i setki interwencji straży pożarnej to krajobraz po wichurze, która przeszła przez powiat legionowski. Przez kilka ostatnich dni strażacy walczyli ze skutkami czwartkowej wichury


Czwartek 21 czerwca zapisze się czarnymi zgłoskami w kalendarzu mieszkańców naszego powiatu oraz służb ratowniczych. Choć wichura trwała ok 10 min spowodowała ogromne straty. Jak informuje straż pożarna z naszego powiatu, strażacy do 24 czerwca odnotowali ponad 250 interwencji związanych z wichurą. Mieszkańcy niektórych miejscowości naszego powiatu, w tym Legionowa, nie mieli dostępu do energii elektrycznej nawet kilka dni po przejściu wichury.

Pozrywane linie elektryczne

Jak informują strażacy, silny wiatr pozrywał linie energetyczne co spowodowało nie tylko odłączenie od energii elektrycznej na pre dni, ale również pożary. Obok pozrywanych linii energetycznych uszkodzone zostały również dachy domów.

Połamane i powyrywane z korzeniami drzewa

Połamane i powyrywane z korzeniami drzewa, które uszkodziły budynki, samochody oraz inne elementy infrastruktury spędzały sen z oczu strażaków przez niespełna 3 dni. Z informacji do których dotarliśmy wynika, że przez silny wiatr uszkodzonych zostało kilka samochodów, na które upadły drzewa.

Jedna ofiara śmiertelna

Niestety podczas czwartkowej wichury zginął jeden człowiek. W Nieporęcie drzewo przygniotło wiceburmistrza Wołomina. Więcej o tym wypadku TUTAJ

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *