LEGIONOWSKI. Więcej czasu albo pieniędzy. Co dalej z rozbudową DK 61?

2023-01-26 1:50:56

Kończy się kolejny etap rozbudowy DK 61 – budowa nowego wiaduktu, położonego na odcinku pomiędzy Legionowem, a Zegrzem Południowym. Obecnie przy realizacji tej inwestycji nic się nie dzieje, ponieważ jej realizatorzy czekają na pozwolenie na dalszą rozbudowę tej trasy. Już teraz jednak wykonawca wnioskuje o dodatkowe pieniądze lub wydłużenie czasu realizacji do 2024 r.


Przypomnijmy, że przebudowa DK nr 61 na odcinku z Legionowa do Zegrza Południowego jest podzielona na dwa etapy, a dla każdego z nich inwestor musi otrzymać odrębne pozwolenie na budowę. W pierwszym etapie, taką decyzję wydano na rzecz rozbiórki starego i budowy nowego wiaduktu. Druga decyzja ma dotyczyć poszerzenia trasy na pozostałym odcinku. Obecnie Wojewoda Mazowiecki prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji ZRID dla pozostałego odcinka drogi. Decyzja ma zapaść do połowy bieżącego roku. Po jej pozyskaniu wykonawca będzie mógł rozpocząć roboty w terenie. Warto jednak odnotować, że firmy przebudowujące DK nr 61 domagają się wydłużenia czasu realizacji tego przedsięwzięcia lub dodatkowych środków finansowych. Termin może zostać przesunięty w sytuacji, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły prowadzenie robót. Umowny termin zakończenia inwestycji nie uległ zmianie i jest to II kwartał 2024 r. GDDKiA poinformowało, że w grudniu 2022 r. realizowane były prace wykończeniowe przy budowie wiaduktu. Wykonawca wznowi prace przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Podkreślono, że roboty nie zostały wstrzymane. Wykonywanie poszczególnych asortymentów robót wymaga zachowania odpowiedniego reżimu technologicznego. Ponadto zgodnie z kontaktem od 16 grudnia do 15 marca obowiązuje przerwa zimowa. W czasie tego okresu wykonawca ma prawo zminimalizowania zakresu robót lub też zawieszenie ich.

Paulina Nowicka

Komentarze

2 komentarze

  1. Edwin odpowiedz

    Gdyby GDDKIA nie kopułą się z ludźmi o forsowanie swojej ‘”ubogiej wizji” budowy tejże drogi, tak bardzo rozbieżnej z oczekiwaniami mieszkańców- byłoby po sprawie. GDDKIA powinna ponieść konsekwencje a kierownik projektu do zwolnienia dyscyplinarnego.

  2. م تحياتي odpowiedz

    Zwiększenie budzetu musi być!
    Bo przy takiej inflacji to nie da sie tego zbudować w cenach sprzed roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *