LEGIONOWSKI. Więcej tanich mieszkań w okolicach Warszawy

2022-05-19 6:54:06

18 maja w Urzędzie Gminy Wieliszew podpisano akt notarialny powołujący do życia trzecią w województwie mazowieckim Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. Plany inwestycyjne spółki zakładają budowę co najmniej 1 200 mieszkań

Wspólnikami — założycielami Spółki SIM KZN Mazowsze Centrum – zostało 10 gmin z województwa mazowieckiego, w tym Miasto i Gmina Serock oraz Gmina Wieliszew, a także Krajowy Zasób Nieruchomości. W dniu podpisania umowy KZN wniósł do spółki nieruchomość położoną w Wieliszewie przy ulicy Kościelnej. Na działce o łącznej powierzchni ponad 61 tys. m kw. może powstać 410 mieszkań o średniej wielkości 52 m kw. Lokale wybudowane zostaną w ramach jedenastu trzykondygnacyjnych budynków wielorodzinnych. Nieruchomość została objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. SIM-y (dawne TBS-y) to spółki not for profit. Mieszkania w SIM dostępne będą dla osób nieposiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, które stać na opłacanie czynszu, ale nie mają zdolności kredytowej.

Do tej pory do Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych z udziałem KZN przystąpiło już przeszło 300 gmin, które będą budować ponad 27 tys. mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z opcją wykupu. W najbliższym czasie powstaną kolejne SIM-y, które zwiększą ten wolumen do ok. 30 tys.

KZN działa na podstawie ustawy i statutu. Jego misją jest realizowanie obowiązku prowadzenia przez władze publiczne polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych, a zadania to m.in. gospodarowanie nieruchomościami wchodzącymi w skład zasobu, tworzenie warunków do zwiększenia dostępności mieszkań, podejmowanie działań mających na celu realizację inwestycji mieszkaniowych, tworzenie warunków ułatwiających powstawanie mieszkań gminnych. Krajowy Zasób Nieruchomości współuczestniczy w realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus.

Więcej: www.kzn.gov.pl

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Dzisiaj tanio – jutro potężny kataster. A jak nie to, to przyjdą z kontrolą że domownik pali paliwem nieekologicznym. Jak ten zarzut nie wypali to się przyczepią o niezarejestrowany odbiornik tv. Jeżeli i tu w porządku to np zarzut może być o palenie liści ( niezgodne zgodnie z ust. o ochronie środowiska). Nie palimy liści ? To może wykopałeś coś nielegalnie koło tego domu ? A w ogóle to dlaczego myłeś samochód przed tym domem ( nielegalne). Myjesz w myjni ? To dlaczego to dziecko takie brudne gania wokół tego domu ? Może sąd rodzinny musi się przyjrzeć bliżej… Dziecko czyste – to dlaczego nielegalnie wyciąłeś to drzewo sprzed wjazdu ? Ta lista nigdy się nie skończy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *