LEGIONOWSKI. Wprowadzono stopień alarmowy ALFA-CRP

2022-02-15 9:41:20

Od wtorku (15 lutego) od godz. 23.59 do 28 lutego br. do godz. 23.59 w całym kraju obowiązywał będzie I z IV stopni alarmowych dotyczący cyberbezpieczeństwa – podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Najprawdopodobniej jest to reakcja polskiego rządu po cyberataku jaki miał miejsce na Ukrainie we wtorek (15 lutego). Jak przekazał resort Ministerstwa Obrony Ukrainy ich system oraz witryna internetowa padła ofiarą ataku DDoS. Z obawy przed atakiem na polskie instytucje zdecydowano o wprowadzeniu na I stopnia alarmowego w Polsce.

Co oznacza wprowadzony stopień alarmowy?

Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swoim Twitterze:
Stopień ALFA-CRP jest sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Pierwszy z czterech

Wprowadzony dziś w nocy stopień alarmowy jest najniższym z 4 stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *