LEGIONOWSKI. Wspomnienie o Przemysławie Kiełczewskim

2021-05-05 8:45:36
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy widomość o śmierci Przemysława Kiełczewskiego – pierwszego Starosty Legionowskiego

Przemysław Kiełczewski urodził się 31 grudnia 1949 roku w Warszawie. W 1976 roku ukończył Politechnikę Warszawską, gdzie studiował na wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej. Karierę zawodową rozpoczął w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia, a następnie kontynuował w Warszawskim Centrum Studenckiego Ruchu Naukowego, gdzie zajmował się pracami badawczymi i projektowymi. Od 1985 roku związany był z Centrum Badawczo-Wdrożeniowym „Mercomp”, a później z tamtejszym Centrum Inicjatyw Produkcyjnych i Wdrożeniowych „Stomer”. Od 1991 roku zatrudniony był w Urzędzie Miasta Legionowo – początkowo na stanowisku asystenta prezydenta, a następnie od września 1991 roku do stycznia 1999 roku pełnił funkcję wiceprezydenta. W związku z reformą administracyjną został 29 grudnia 1998 roku wybrany pierwszym Starostą Legionowskim. W 2000 roku powrócił na stanowisko wiceprezydenta do legionowskiego ratusza, które piastował do końca kadencji w 2002 roku. Był w komitecie założycielskim legionowskiego stowarzyszenia „Mała Ojczyzna” powołanego w 2001 roku, którego cele to między innymi propagowanie samorządności lokalnej oraz promocja lokalnych inicjatyw kulturalnych, gospodarczych, ekologicznych i technologicznych. W 2002 roku zasilił szeregi stowarzyszenia „Przymierze Rodzin”, oferującego wsparcie rodzinom oraz działalność na rzecz macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka, którego w dalszym okresie był aktywnym członkiem. W latach 2003-2016 swoją ścieżkę zawodową związał z edukacją, pracując w Szkole Podstawowej nr 3 Przymierza Rodzin w Warszawie na stanowisku dyrektora ds. administracyjnych.

Przemysław Kiełczewski przez lata z zaangażowaniem pracował na rzecz społeczności lokalnej, zapisując się na kartach miejskiej i powiatowej historii. Wrażliwy na nieszczęścia i krzywdę innych, bezinteresownie służył potrzebującym.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 7 maja o godz. 13.00 w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Piłsudskiego 47 w Legionowie.

Pokój Jego duszy.

 

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

 

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Witold odpowiedz

    To bardzo smutna wiadomość. Odszedł społecznik, samorządowiec ale przede wszystkim wspaniały, ciepły człowiek. Po takich osobach zostaje pustka, której nie da się niczym zapełnić. Wyrazy współczucia dla żony, dzieci, wnuków i wszystkich, których ta śmieć dotknęła.
    Spoczywaj w pokoju Przyjacielu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *