LEGIONOWSKI. Wiesław Smoczyński zastąpi Janusza Majewskiego w Radzie Powiatu

2021-07-07 2:40:25

Rada Powiatu w związku z niezłożeniem oświadczenia majątkowego przez powiatowego radnego Janusza Majewskiego na ostatniej sesji Rady Powiatu zdecydowała o wygaszeniu jego mandatu

Przypomnijmy, w połowie kwietnia 2020 r. powiatowy Radny Janusz Majewski przeszedł ciężki udar mózgu oraz pęknięcie tętniaka. W związku z chorobą nie złożył wymaganego prawnie oświadczenia majątkowego w terminie do 31 kwietnia br. Dlatego też na ostatniej sesji Rady Powiatu, radni podjęli uchwałę o wygaszeniu jego mandatu.

Zgodnie z zasadami wyborów, osobą, która może zając wolne miejsce w radzie jest ten, kto uzyskał największą liczbę głosów w wyborach z 2018 z danej listy, w tym przypadku chodzi o listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Oznacza to, że miejsce po byłym już radnym zajmie Wiesław Smoczyński, który startując z 6. miejsca uzyskał w wyborach 574 głosy.

70-letni Wiesław Smoczyński jest wieloletnim samorządowcem związanym z gm. Nieporęt. Przez wiele lat pełnił funkcje: wójta gminy, radnego gminy oraz radnego powiatu. Z uwagi na swoje zasługi, został odznaczony ostatnio medalem Zasłużony dla Gminy Nieporęt.
Jak udało nam się dowiedzieć, że pan Wiesław zgodzi się zająć miejsce swojego kolegi z klubu. Jak sam mówi, czuje się w obowiązku przyjąć mandat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *