LEGIONOWSKI. Zatrucie w Green Caffe Nero – 10 przypadków w powiecie

2018-06-08 1:59:41

10 osób zgłosiło się do legionowskiej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie z powodu zatrucia bakteriami salmonelli w jednej z popularnych kawiarni w centrum Legionowa.

W piątek 1 czerwca media obiegła informacja dotycząca zatrucia bakterią salmonelli w jednej z warszawskich kawiarni popularnej sieci Green Caffe Nero. Do tej pory w całej Polsce odnotowano 52 przypadki zatrucia, a 21 osób wymagało leczenia szpitalnego w tym 6 dzieci.

Wszystkiemu winne ciasto

Prawdopodobną przyczyną zatrucia były złe warunki przechowywania serwowanych w kawiarni ciast. W związku z tym w wielu kawiarniach sieci przeprowadzono kontrolę sanitarne m.in w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W Legionowie, kontrola odbyła się w piątek 1 czerwca br. Zabezpieczone zostało ciasto chałwowo-malinowe.

Inspektor Sanitarny uspokaja

Z rozmowy z dyrektorem legionowskiego Sanepidu Sylwią Patejuk wynika, że do tej pory w powiecie legionowskim odnotowano 10 przypadków zatrucia bakteriami salmonelli. Nie oznacza to, że do zatrucia doszło na terenie powiatu – uspokaja.

Prezes Green Caffe Nero wydał oświadczenie

W internecie pojawiło się oświadczenie prezesa sieci Green Caffe Nero – Adama Ringera. W krótkim wideo przeprasza on swoich klientów za zaistniałą sytuację oraz zapewnia rekompensatę finansową dla osób, które uległy zatruciu w kawiarniach sieci.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *