LEGIONOWSKI. Zatrzymane 4 prawa jazdy. Powodem brawura

2019-12-20 6:24:37

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. W środę przekonało się o tym 4 kierujących, których zatrzymali do kontroli drogowej policjanci legionowskiej drogówki. Policja przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy 


W środę policjanci wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Rekordzista wpadł w ręce drogówki w Ludwinowie Zegrzyńskim, gdzie jechał z prędkością 106 km/h. Dla 41-latka, jak również dla pozostałych 3 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Policjanci przypominają, że dobre warunki na drogach to nie pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *