Facebook
LEGIONOWSKI. Znaleziono 6 martwych zwierząt – akcja wojska i Nadleśnictwa Jabłonna

2018-04-20 12:05:37

Wczorajsze (19.04) kilku godzinne działania pracowników Nadleśnictwa Jabłonna z żołnierzami I Warszawskiej Brygady Pancernej, stacjonującej w Wesołej poskutkowały odnalezieniem 6 martwych dzików

Z informacji jakie otrzymaliśmy z Nadleśnictwa wynika, że tylko w ciągu pierwszej godziny żołnierze znaleźli dwa padłe zwierzęta. Do godziny 14.00 zostało odnalezionych 5 martwych zwierząt. Kilka minut później znaleziono truchło jeszcze jednego dzika. Pod sam koniec akcji w okolicy wałów natrafiono również na kolejne truchło, w stanie kompletnego rozkładu. Od wszystkich znalezionych osobników pobrano próbki do badań, w celu sprawdzenia czy przyczyną śmierci był wirus Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Jak udało nam się ustalić, wspólne działania wojska i służby trwały do godz: 15.00. Prawdopodobnie na dniach, zostanie przeprowadzona kolejna taka akcja.

Przypomnijmy, w połowie listopada na terenie powiatu odnaleziono dwa przypadki ogniska ASF. Jedno padłe zwierze znaleziono na granicy Jabłonny i Legionowa. Do drugiego znaleziska doszło na terenie Nieporętu. Przeprowadzone badania potwierdziły obawy, że przyczyną śmierci był wirus ASF. Prowadzone przez wojsko i pracowników nadleśnictwa miało charakter profilaktyczny. a ich celem było zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa ASF na terenie całego województwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *