LIST MIESZKAŃCA. TUNEL – to nie tak miało wyglądać

2023-09-04 9:41:32

To nie tak miało wyglądać. Wraz z budową nowego układu komunikacyjnego wokół tunelu, Kwiatowa miała zostać odciążona od ruchu pojazdów osobowych, a tunel miał być niedostępny w ogóle dla ciężarówek. Wyszło zupełnie inaczej, czujemy się oszukani. Kwiatowa, ulica spokojnego dotychczas Bukowca, wśród zabudowy jednorodzinnej, stała się arterią, doskonały skrótem z Jabłonny w kierunku Józefowa i okolicznych miejscowości

Budując tunel, nie wdrożono jakichkolwiek zabezpieczeń przed hałasem czy pędzącymi samochodami na okolicznych uliczkach dojazdowych. Tu jest coraz trudniej mieszkać, a kwestią czasu jest poważny wypadek spowodowany przez pędzący samochód. Samochody pędzą tu z zawrotną prędkością, nie zwracając na ograniczenia prędkości i to, że ludzie chcą po prostu w spokoju spędzić popołudnie w swoim domu.

Teraz nie da się często otworzyć okien taki jest hałas, a ciężarówki, których miało tu już nie być, nadal próbują pokonać przeprawę. I tym niższym się to udaje, tym większym nie. Wszystkie jednak przejeżdżają tędy i znowu mamy drgania naszych domów. Najpilniejszą sprawą dla Kwiatowej jest teraz budowa urządzeń spowalniających ruch. Wybudowano takie ostatnio np. na Sielankowej, choć ruch w tym miejscu jest zdecydowanie mniejszy niż na Kwiatowej. Od dawna są też na Zakopiańskiej, choć ulica ta jest klasy zbiorczej, czyli wyższej klasy natężenia ruchu niż Kwiatowa. Chcemy takich samych na Kwiatowej.

Nie rozumiemy, dlaczego można było wybudować takie na bocznej Sielankowej a nadal nie powstały na Kwiatowej. Na pewno nie odpuścimy, chcemy móc normalnie tu mieszkać, a teraz jest to niemożliwe. Jeśli władze miasta nie zrobią szybko porządku na naszej ulicy, a najbliższą okazją jest planowany jej remont, wystąpimy do służb ochrony środowiska i innych instytucji aby wyegzekwować obowiązujące prawo. Zrobimy również blokadę tunelu i innych punktów miasta.

Mieszkaniec Bukowca

Czytaj także:

Strażnik tunelu i plemiennych terytoriów. DZIWIĘ SIĘ…

LEGIONOWO. Zbyt wysokie auto zdewastowało wjazd do tunelu

Komentarze

22 komentarzy

 1. Waldek 14l odpowiedz

  Podziwiam tych mieszkańców tunelu.
  Jak już się zdecydowali mieszkać w tunelu, to do ciężarówek też się przyzwyczają.
  Dziwne, że pociągi im nie przeszkadzają.

 2. Dariusz Nowak odpowiedz

  Skala manipulacji i spustoszenia poczynionego w głowach mieszkańców wręcz poraża.
  Nazwijmy to żartobliwie “mieszkańcy” byli przeciwni budowie tunelu ale jednocześnie są i tu cytat
  “Naturalną rzeczą jest dalsza rozbudowa miast. Widać również że znaczna większość mieszkańców dostrzega rozwój miasta skoro stawiają od ponad 20 lat na tego samego prezydenta i w kwietniu postawią zapewne po raz kolejny.”
  Naturalną rzeczą jest to że dalsze zwiększanie zabudowy powoduje wzrost liczby mieszkańców co przekłada się wprost na zwiększenie ruchu samochodowego także w tunelu bo 3 bezkolizyjne przeprawy na całe 55 tysięczne miasto to śmiech na sali
  Ale “budujta jeszcze wincyj”

  1. Kot odpowiedz

   Skoro buduje sie tunele i planuje kolejne to nie po to żeby stały w szczerym polu. Trzeba je zamortyzować. Po to buduje się psiedla.

  2. Zenon odpowiedz

   Dariusz Nowak: o Dobry Pasterzu nasz pomysł, jak rozwiązać problem tych błądzących owieczek o zmanipulowanych i spustoszonych głowach – może psy pasterskie np. rasy Victor ich zdyscyplinują, żeby poruszały się tylko po właściwych szlakach i wytyczonych przez Ciebie o Wieki Geodeto.

   1. Victor odpowiedz

    Zenonie, ty nawet nie zasługujesz na miano psa pasterskiego, jesteś zwykłem kundlem pilnującym ratuszowej budy. Rozumiem cię o tyle, że miska to miska. Nawet dla kundla.

 3. ONA odpowiedz

  Dla Dariusza Nowaka trudno jest zrozumieć sens artykułu a więc go wytłumaczę łopatologicznie, może zrozumie. Chodzi o to że mieszkańcy czują się oszukani przez prezydenta i jego ekipę.

  1. Pinokio odpowiedz

   Daro to przedstawiciel farmy trolli z 3 parceli. Celowo pomija fakt np że tak szybko budowali tunel zanim wszystkie organy zdażą uchylić wszystkie pozwolenia związane z budową tunelu bo bie było decyzji środowiskowej. Jego to nie interesuje bo akurat to betonowanie i zrównowazony rozowj jest mu na reke.

 4. MIESZKANIEC BUKOWCA odpowiedz

  Najwyraźniej jeździ tamtędy dużo ciężarówek a miały nie jeździć!!!!! Gdzie sa służby Gdzie sa władze miasta?????????????????????????

  1. Łysy ch. odpowiedz

   Władze miasta tj. prezydent wraz z wiceprezydentem Pawlakiem i naczelnikiem wydziału to ludzie niieskuteczni, bez kompetencji do wykonywania zadań na stanowiskach ktore aktualnie zajmują

 5. Grzegorz odpowiedz

  Coś jednak jest nie tak z tym tunelem skoro 2 razy w tygodniu (wczoraj znowu) ciężarówki rozbijają się o jego sufit. Albo jest to źle oznakowane albo źle zaprojektowane albo… sam nie wiem.

  W dodatku przewodniczący rady miasta odwala jakieś numery przy tym tunelu: zrobili mu więcej miejsc parkingowych niż wszystkim innym, przełożyli na drugą stronę ulicy ścieżkę rowerową i teraz nie ma dojazdu do sklepu.
  A on i tak parkuje sobie na trawniku?

 6. Z Bukowca odpowiedz

  W punkt!

 7. Dariusz Nowak odpowiedz

  Zapewne ten tekst napisała ta sama osoba która domagała się rezygnacji z budowy tunelu w tym miejscu i nie dosyć tego wymyśliła sobie że kolej fizycznie zlikwiduje naziemny przejazd przez tory w tym miejscu. Rozumiem nie wyszło, nie udało się zablokować budowy tunelu, nie dało się zlikwidować naziemnego przejazdu przez tory i stworzyć w samym centrum miasta odseparowanej od ruchu enklawy dla “lokalsów” Wiadomo że teraz tunel będzie przyczyną wszelkiego zła ale brutalna prawa jest taka że tych bezkolizyjnych przepraw przez tory jest i tak za mało
  Coraz trudniej żyje się niestety w całym Legionowie, to jest właśnie efekt tego “zrównoważonego rozwoju” efekt budowy całych osiedli domów w zabudowie szeregowej które jak grzyby po deszczu powstają zwłaszcza w pobliżu bezkolizyjnych przepraw
  Gdybym był złośliwy to odpowiedziałbym dokładnie w taki sposób w jaki odpowiedzi dostaję ja
  “Mieszkańcy muszą przecież gdzieś mieszkać, miasto musi się rozwijać, zakup wolną działkę aby zablokować możliwość budowy szeregowca czy w końcu wyprowadź się w Bieszczady”

  1. Lokals odpowiedz

   I napisał to zakompleksiony starszy człowiek rodem z PRL, który ma kompleks Romana, który w zasadzie dużo w życiu nie osiągnął, który pod płaszczykiem walki z beronozą liczy że załatwi sobie prywatę i nic w jego okolicy nie powstanie ale u innych i owszem bo jest mu to wygodne. Nie grzeszy również intelektem bo nie był w stanie zgłosić merytorycznych uwag do mpzp, doprowadzić do uchylenia decyzji środowiskowej przeładowni i liczy na zmianę władzy w mieście a także że temat przeładowni umarł na zawsze i nie wróci po cichu po wyborach.

   1. Dariusz Nowak odpowiedz

    I napisał to człowiek dla którego wzorem do naśladowania jest prezydent pewnego 55 tysięcznego miasta który do opozycyjnego radnego powiedział że ma 45 lat i w życiu nie dorobił się niczego, ani mieszkania czy działki
    Brzmi znajomo ?
    Przypomnę tylko że przeciwko budowie bloków protestowali między innymi mieszkańcy Broniewskiego, Wyspiańskiego, Norwida, protestowali i protestują mieszkańcy ulic gdzie między domami jednorodzinnymi powstają kolejne osiedla domów z zabudowie szeregowej
    Co dały ich protesty, gdzie wstrzymano budowę nowego bloku czy szeregowca
    To pokazuje ile do powiedzenia w swoim mieście mają MIESZKAŃCY

    1. Miro odpowiedz

     Skoro rozbudowuje się infrastrukturę drogową to logiczne że rozbudowuje się infrastrukturę mieszkaniową

    2. Z bukowca odpowiedz

     A biech protestują. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Skoro jest popyt na nieszkania to niech budują.

    3. Lokals odpowiedz

     Tak samo protestowali mieszkańcy Bukowca przeciwko tunelowi. Naturalną rzeczą jest dalsza rozbudowa miast. Widać również że znaczna większość mieszkańców dostrzega rozwój miasta skoro stawiają od ponad 20 lat na tego samego prezydenta i w kwietniu postawią zapewne po raz kolejny. A kompleksy sie leczy.

     1. Victor

      dla mnie Romek i mieszkańcy, którzy na niego głosują są przykładem syndromu sztokholmskiego

 8. wanda odpowiedz

  Przecież tam jeździły ciężarówki i to więcej niż dzisiaj bo się do tunelu nie mieszczą

  1. Roki odpowiedz

   Nie prawda. Urząd i klakierzy na forach twierdzili że nie widzieli na Bukowcu żadnej ciężarówki.

  2. Zenon odpowiedz

   @Victor: dla ciebie będącego w bardzo zaawansowanym stadium syndromu sztokholmskiego, tak może być – twoim katem ideologicznym jest @Dariusz Nowak, a ty jesteś jego ofiarą.

   1. Victor odpowiedz

    Zenonie, lecz nogi, na głowę już za późno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *