Facebook
Loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie – doskonały prezent na Walentynki!

2019-01-30 5:10:20
Nie wiesz, co wręczyć drugiej połówce z okazji Walentynek? Wybierz lot w tunelu aerodynamicznym w Warszawie!

 

Znalezienie dobrego prezentu walentynkowego może być nie lada wyzwaniem. Chociaż w sklepach przed 14 lutego pojawia się wiele propozycji, to jednak wtedy, gdy upominek ma być jedyny w swoim rodzaju, warto postawić na coś innego niż słodycze, biżuterię czy kwiaty. Doskonałym pomysłem może być tunel aerodynamiczny, z którego można skorzystać także w Warszawie.

Czym dokładnie jest tunel aerodynamiczny i jak się z niego korzysta? Jak podarować taki upominek bliskiej osobie? Z jakim kosztem musimy się wówczas liczyć?

 

Tunel aerodynamiczny – poczuj się jak podczas skoku ze spadochronem!

Pionowe tunele aerodynamiczne to duże konstrukcje, które przeznaczone są do tworzenia warunków powietrznych podobnych do tych podczas skoku spadochronowego.

Wewnątrz znajdują się duże wentylatory, które potrafią nadać strugom powietrza prędkość nawet 300 kilometrów na godzinę. Znajdująca się w tunelu aerodynamicznym osoba może być podniesiona w górę przez powietrze – dokładnie jak podczas swobodnego spadania podczas skoku spadochronowego z opóźnionym otwarciem spadochronu.

Aerotunele stały się bardzo popularne wśród osób trenujących spadochroniarstwo. Pozwalają zarówno na samodzielne, jak i grupowe loty profesjonalistów. Szybko zaczęły być one również udostępniane osobom bez wcześniejszych doświadczeń ze spadochroniarstwem jako doskonały pomysł na rozrywkę niosącą ze sobą mnóstwo adrenaliny!

Jak lata się w tunelach aerodynamicznych?

W aerotunelu można świetnie się bawić – oczywiście, to całkowicie bezpieczna propozycja, ponieważ odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora przebywającego stale w tunelu.

Przed lotem w tunelu aerodynamicznym uczestnik bierze udział w krótkim przeszkoleniu, które prezentuje najważniejsze zasady lotu. Odbiera również odpowiednie wyposażenie – kombinezon, kask, gogle, zatyczki do uszu.

Łączny czas przebywania wewnątrz aerotunelu to 3 minuty, które dzielone są na dwa loty po 1,5 minuty. W tym czasie uczestnik lotu może unosić się w powietrzu i próbować różnych ewolucji wraz z instruktorem.

Chociaż może wydawać się, że 3 minuty to niedługo, to jednak warto wskazać, że to i tak kilkukrotnie więcej niż swobodne spadanie w przestworzach podczas skoku spadochronowego. Ponadto, lot w tunelu można przedłużać, aby bawić się jeszcze lepiej.

Jak podarować lot w tunelu aerodynamicznym?

Ze względu na charakter lotu tunel aerodynamiczny może być także kapitalnym pomysłem na prezent dla każdego, kto lubi adrenalinę. Możemy wręczyć go również jako upominek na Walentynki dla niego lub dla niej!

Najlepiej wykupić wtedy voucher upominkowy – pozwala on obdarowanej osobie na samodzielne wybranie terminu lotu, który będzie najbardziej dogodny. Voucher można zakupić na miejscu albo przez internet – stanowi także doskonały upominek last minute, ponieważ po opłaceniu otrzymamy go w kilka minut na podany adres e-mailowy.

Voucher upominkowy wykupić go również w Profly – tunelu aerodynamicznym w Warszawie. To jeden z najnowocześniejszych aerotuneli w Europie napędzany przez 4 duże wentylatory, które potrafią uzyskać prędkość strug powietrza na poziomie aż 310 kilometrów na godzinę.

Ile kosztuje lot w aerotunelu?

Wbrew pozorom, za lot w tunelu aerodynamicznym wcale nie musimy płacić dużo. Podstawowy lot trwający 3 minuty to koszt 249 złotych dla osoby dorosłej oraz 219 złotych dla osoby poniżej 18. roku życia. To znacznie niższa cena niż skok spadochronowy!

Tunel aerodynamiczny Profly oferuje również loty w specjalnych pakietach rodzinnych oraz szkolenia dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności w tej właśnie dziedzinie.

Zatem lot w tunelu aerodynamicznym może być doskonałym pomysłem na prezent na każdą okazję – także na Walentynki. To kapitalna alternatywa dla popularnych upominków na święto zakochanych, ponieważ jest wyjątkowym przeżyciem, którego na pewno na długi czas pozostanie w pamięci obdarowanej osoby!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *