Facebook


Materace w Głogowie – 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

2021-04-14 10:52:47
Chcąc znaleźć wygodny materac do spania konieczne jest uwzględnienie wielu kwestii związanych m.in. z materiałem wykonania, stopniem twardości czy funkcjami dodatkowymi wspierającymi zdrowy i komfortowy sen. Tylko wtedy użytkownik może liczyć na to, że jego kręgosłup będzie podpierany we właściwy sposób, co zapobiegnie powstawaniu zwyrodnień, których leczenie jest drogie i kosztowne. Równie istotne jest również pamiętanie o tym, ile osób będzie na co dzień korzystać z takiego materaca. Dowiedz się więcej o materacach do spania, by wiedzieć, na jakie aspekty warto zwracać uwagę przy zakupie tego typu konstrukcji.

Wygodne materace do łóżka – jak materiał wykonania wpływa na twardość konstrukcji?

Jedną z pierwszych informacji, na jaką natyka się osoba przeglądająca oferty sklepów zajmujących się dystrybucją materacy do spania jest to, z jakiego materiału została wykonana dana konstrukcja. Aspekt ten nie wpływa tylko na kwestie związane z wygodą użytkowania, ale bezpośrednio wpływa na stopień twardości materaca, czyli to, na jaką głębokość zapadanie się powierzchnia konstrukcji pod wpływem obciążenia. Popularne obecnie materace piankowe to zazwyczaj model miękkie lub średnie, które dopasowują się do ciała użytkownika, uwzględniając jego ciężar, kształt sylwetki czy też temperaturę. Termoelastyczne materace Głogów na Materaceglogow.pl, których producentem jest Hilding Anders, oferują swoim użytkownikom uczucie tzw. otulenia. Przykładem takiej konstrukcji jest odwracalny materac Hilding Breakdance o dwóch twardościach, które w łatwy sposób można zmieniać, dzięki uchwytowi na pokrowcu.

Materacami twardymi i bardzo twardymi są zazwyczaj konstrukcje z wkładką sprężynową, które zapewniają stabilne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Tutaj ciekawym rozwiązaniem są materace Siemianowice na Materacesiemianowice.pl marki Hilding Anders – zastosowane w nich sprężyny kieszeniowe są znacznie lżejsze, a przy tym wytrzymalsze od standardowych elementów wykonanych ze stali. Główną zaletą materacy ze sprężynami kieszeniowymi jest jednak to, że poszczególne elementy nie są ze sobą połączone, dzięki czemu konstrukcja ugina się tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła. Materac Hilding Makarena wyróżnia się na tle konkurencji tym, że jego wkładka składa się ze sprężyn kieszeniowych o mniejszej średnicy, dzięki czemu materaca zapewnia więcej punktów podparcia.

Sprawdzony materac dla alergika – czym wyróżnia się tego typu konstrukcja?

Coraz więcej producentów materacy przygotowuje szereg rozwiązań mających wspierać dzieci, alergików i osoby z różnego rodzaju nadwrażliwościami (np. skóry). W takich sytuacjach dobrze jest wybierać konstrukcje mające różnego certyfikaty i atesty – materace Hilding Anders polecane są przez zdrowykregoslup.pl, a do tego pochwalić się one mogą jakościowym wyróżnieniem AEH potwierdzającym wysoką ergonomię, higienę, klimat i trwałość. Co sprawia, że materace tej skandynawskiej marki są przyjazne alergikom?

Wygodne materace do łóżka – jak materiał wykonania wpływa na twardość konstrukcji?

 

Łatwo odczepiany pokrowiec można prać w temperaturze do 60°C, co znacząco podnosi poziom higieniczności. Do tego kanały powietrzne oraz taśmy 3D poprawiają wentylację konstrukcji, co zapobiega osadzaniu się wilgoci czy namnażaniu szkodliwych drobnoustrojów.

 

Artykuł zewnętrzny

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *