MIASTO TORAMI PODZIELONE. Konsultacje nt. chodnika w tunelu

2019-09-09 7:20:28

Pomimo zapewnień, że przedmiotem konsultacji 12 września br. będą wszelkie sprawy związane z przeprawami przez tory, władze przedstawiły tylko 2 propozycje, pomiędzy którymi mają wybierać mieszkańcy. Nie dotyczą one jednak lokalizacji samej przeprawy, a jedynie usytuowania chodnika…

Po pierwszych konsultacjach ws. przepraw przez tory, które odbyły się w Poczytalni w czerwcu 2018 r. zapowiedziano kolejne. Propozycje przedstawione wówczas przez prezydenta Romana Smogorzewskiego spotkały się bowiem z niezadowoleniem, a nawet protestami zdecydowanej większości zgromadzonych. Przede wszystkim chodziło im o lokalizację przeprawy w rejonie ul. gen. Roi.

Zakręty 90 stopni

W piątek 6 września br. na stronie internetowej urzędu miasta, przedstawiono dwa warianty przeprawy przez tory, które mają być poddane konsultacjom. Okazuje się, że mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się tylko czy w tunelu, który ma powstać przy ul. gen. Roi ma być ciąg pieszo rowerowy czy też ma go nie być. W obu wariantach, po obu stronach tunelu tzn. przy wjeździe i przy wyjeździe mają być zakręty pod kątem ok. 90 stopni. Po stronie ul. gen. Roi, na skrzyżowaniu ul.Roi i ul. Plantowej ma powstać rondo. Natomiast po drugiej stronie, na Bukowcu A, droga dojazdowa ma biec wzdłuż torów kolejowych aż do skrzyżowania z ul. Kwiatową. W obu wariantach, w skład inwestycji wchodzi również wykonanie kładki dla pieszych w miejscu obecnego przejazdu Polna-Kwiatowa.

Dwie koncepcje

Oba warianty, które mają być poddane konsultacjom różnią się w sumie niewiele. I wariant przewiduje, że w tunelu oprócz jezdni ma znajdować także ścieżka pieszo-rowerowa. Z kolei w II wariancie, nie ma w tunelu ścieżki pieszo-rowerowej. Za to, kładka zlokalizowana w miejscu obecnego przejazdu Polna-Kwiatowa, ma posiadać pochylnie umożliwiające wjazd rowerem. Mają być one usytuowane na ul. Kwiatowej, a po drugiej stronie miasta, wzdłuż torów, z wjazdami usytuowanymi w kierunku centrum komunikacyjnego.

Komentarze

5 komentarzy

 1. Jankiel odpowiedz

  Cieszcie się niewdzięcznicy że możecie o czymkolwiek decydować. Stalin jak drogę wyznaczał to nikogo nie pytał o zdanie. Wioskę trzeba było wysiedlić i nikt nawet słowa nie powiedział. Jak będziecie grzeczni i przestaniecie pyszczyć to może pozwolą wam wybrać jakie kwiatki będą posadzone nad tunelem. 🙂

 2. Anna odpowiedz

  Czyli konsultacje podobne do tych co były w 2010 w sprawie tunelu tez była jedna propozycja i sprzeciwy mieszkańców nie były uwzględnione.Czas chyba przypomnieć że Urząd Miasta jest utrzymywany przez Mieszkańców i to my powinniśmy mieć decydujący głos w sprawie lokalizacji przepraw.Miasto ogłosiło konsultacje dotyczące lokalizacji przepraw, a nie przeprawy więc mam nadzieje że będziemy dyskutować na temat lokalizacji lokalnych małych przepraw dla mieszkańców, a nie dla ruchu tranzytowego.

 3. AA odpowiedz

  Przejazd tam gdzie go nie ma, zakręty 90 stopni, fedrowanie korytarzy pod osiedlem zamiast przez tory i rondo Prezydenta, żeby się mogły spotykać Autka ze wszystkich stron świata. Takie rzeczy tylko u Nas.

 4. Victor odpowiedz

  Jak zwykle wesoły Romek robi “wałka” z ludzi, brawo dla tych co go wybrali.

 5. Ewa odpowiedz

  Trzeba tego starego kłamcę popędzić, i rozmawiac ze Starostą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *