MICHAŁÓW-REGINÓW/ZEGRZE. Rozbudowa DK 61 do Zegrza – wniosek o wydanie ZRID

2021-11-04 8:23:06

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do Wojewody Mazowieckiego wniosek o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (tzw. ZRID) dla przebudowy kolejnego odcinka DK 61 – od granicy Legionowa do skrzyżowania (ronda) w Zegrzu Południowym

Jak podaje GDDKiA, przewidywany termin uzyskania decyzji, a tym samym wejścia wykonawcy na teren budowy, to maj 2022 r. Zakończenie prac zaplanowano na IV kwartał 2024 r.

Inwestycja dotyczy rozbudowy 4,5-kilometrowego odcinka DK 61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zbudowane mają być także drogi lokalne do obsługi terenu przy drodze. Na skrzyżowaniach pojawi się sygnalizacja świetlna, a w miejscu ronda w Zegrzu Południowym (skrzyżowanie z DW 631) powstanie węzeł komunikacyjny – rondo turbinowe, nad którym poprowadzona zostanie estakada w kierunku z Legionowa do Serocka. Droga wyposażona będzie w ścieżki rowerowe oraz w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm w składzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. (lider) i TORPOL S.A. (partner), które przedmiotową inwestycję zrealizuje za 194 840 229,92 zł brutto.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *