MODLIN. Zderzenie Pendolino z autobusem w Modlinie

2017-09-26 11:19:54

Poważny wypadek w Modlinie. Pociąg Pendolino zderzył się z autobusem dowożącym pasażerów na lotnisko. Na miejscu byli nasi dziennikarze.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym przy moście Narwianym.

W autobusie było ok. 40 osób. Straż pożarna uspokaja, że nikt nie został ranny.

– Mikrobus był zbyt blisko torów i został obtarty przez pociąg. Pasażerowie samodzielnie opuścili pojazd. Na miejscu są dwa nasze wozy w tym ośmiu strażaków – mówi Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej, cytowany przez TVN24.

Na miejscu działają służby i prokuratura.

Trasa jest zablokowana, bo uszkodzony pociąg nie może opuścić torów.

– Z powodu wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym do czasu zakończenia przez policję czynności dochodzeniowych został wstrzymany ruch pociągów na odcinku Legionowo – Nasielsk (w obu kierunkach). Przewidywana godzina wznowienia ruchu pociągów z ograniczeniami – około 19:30 – informują Koleje Mazowieckie.

Nie jest jednak wykluczone, że utrudnienia potrwają do późnych godzin nocnych.

Jak informuje naszą redakcję rzecznik PKP Intercity, Agnieszka Serbeńska, po pasażerów Pendolino relacji Gdynia-Bielsko Biała podjedzie pociąg z Gdyni do Krakowa. Podróżni zostaną nim przetransportowani do Warszawy Wschodniej, gdzie jest przygotowywany nowy skład, który zabierze ich do miejsca docelowego.

Trwa wyjaśnianie, jak doszło do tej kolizji. To strzeżony przejazd, rogatki miały być opuszczone.

Naoczny świadek zdarzenia, który jako pierwszy wykonał telefon na 112, poinformował nas, że wypadek wyglądał groźnie. Pasażerowie aż do ostatniej chwili znajdowali się w autobusie. Dopiero po zderzeniu zaczęli opuszczać pojazd. Na miejscu jako pierwsza pojawiła się karetka na sygnale, zaraz za nią straż pożarna. Dopiero po 20 minutach pojawił się radiowóz policji.  Jedna z pasażerek pod wpływem szoku i stresu zaczęła płakać i wpadła w histerię.

Inny świadek relacjonuje, że autobus zgasł przy zjeździe ze szlabanów. Kierowca wyszedł i machał, ale nic to nie dało.

Red.

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    ŁADNE MI OTARCIE…..WIÓRY POSYPAŁY SIĘ Z AUTOBUSU I POCIĄGU, PO TYM “OTARCIU” OBU POJAZDOM WSTRZYMANO EKSPLOATACJĘ !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *