MOTOPARALOTNIARSTWO. Lojak triumfuje

2016-06-09 8:19:05

Paweł „Lojak” Kozarzewski okazał się bezkonkurencyjny na kolejnych motoparalotniowych zawodach Pucharu Polski rozegranych w miniony weekend w Rudnikach.

W ramach zawodów sportowcy rywalizowali w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich była „combo” – jeden lot z kilkoma zadaniami w trakcie jego trwania. Następna konkurencja to „czysta ekonomia” – pilot najczęściej otrzymuje ok 1,5-2 litry paliwa, a następnie musi jak najdłużej utrzymać się w powietrzu kończąc lot na lotnisku w wyznaczonym kwadracie o wymiarach 60×70 metrów. Na zakończenie zawodnicy zmierzyli się z konkurencją sprawnościową – „slalomem japońskim”, gdzie pilot leci trasą slalomu pomiędzy tyczkami narciarskimi na sprężynie o wysokości 2 metrów mijając je oraz kopiąc po drodze.
Finalnie Paweł Kozarzewski okazał się najlepszy w swojej klasie PF1 wygrywając te zawody Pucharu Polski.

Przy okazji zmagań pilotów na lotnisku w Rudnikach odbyły się jubileuszowe V Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Kolejna edycja MPPP w Toruniu już 25 czerwca. Obecnie Paweł Kozarzewski przebywa w Hiszpanii, gdzie startuje w II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Europy. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika.

źródło: Powiat Legionowski

Fot. Grzegorz Misiak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *