Najlepsze maty do jogi

2023-03-14 8:34:56
Odpowiednia mata to niezbędne wyposażenie podczas praktyki jogi. Powinna ona zapewniać komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania asan, a więc dobrą amortyzację i stabilność. Warto również zwrócić uwagę na materiały, z którego zostały wykonane oraz ich właściwości. Rodzaj maty do jogi powinien być dopasowany do rodzaju praktyki. Sprawdź najlepsze propozycje, dzięki którym wykonywanie asan będzie jeszcze przyjemniejsze i przyniesie lepsze efekty.

Mata dopasowana do Twoich potrzeb

Wybierając matę do jogi, warto uwzględnić rodzaj ulubionej praktyki. Inne aspekty bowiem będą istotne w przypadku Ashtanga Joga, charakteryzującej się dynamicznymi przejściami, a inne przy statycznej Joga Iyengara, w której asany utrzymuje się znacznie dłużej w celu osiągnięcia balansu i równowagi. Dla joginów, wykonujących płynne sekwencje, istotne jest, by mata do jogi zapobiegała ślizganiu się stóp i dłoni, co mogłoby utrudnić kolejne ćwiczenia i powodować dekoncentrację. Dobrze też, by wchłaniała wilgoć. Do intensywnej praktyki doskonale więc sprawdzi się mata FLOW od Joyinme (https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi) o grubości 3 mm i z warstwą absorbującej, przyjemnej w dotyku mikrofibry. Zapewnia dobrą przyczepność i nie przesuwa się w czasie wykonywania asan. Z kolei przy bardziej statycznych rodzajów jogi, podczas których pozycje utrzymuje się dłużej, istotna będzie amortyzacja kolan i bioder oraz stabilizacja, dzięki której utrzymywanie balansu będzie łatwiejsze. W takim przypadku świetnym wyborem będzie mata PRO (https://joyinme.co/collections/maty-pro). Jest ona nieco grubsza i większa, przez co zapewnia więcej miejsca do ćwiczeń.

Odpowiedni materiał

Joga to nie tylko aktywność fizyczna, pozytywnie wpływająca na kondycję i wygląd sylwetki. Doskonale działa także na aspekty psychologiczne – pomaga w walce ze stresem, lękami, a nawet depresją. Ideologia zachęca do życia w zgodzie z samym sobą, a także naturą. W celu ograniczenia konsumpcjonizmu oraz szkodliwej działalności na środowisko, warto stawiać na ubrania i akcesoria z wysokiej jakości, organicznym materiałów, które będą służyć długo i nadają się do recyklingu. W ofercie Joyinme (https://joyinme.co/) znajdziesz maty do jogi wykonane z biodegradowalnego kauczuku. Nie zawierają one lateksu, ołowiu, kadmu, silikonów oraz toksycznych klejów. Są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i wytrzymałe. W ofercie znajdziesz także ubrania z organicznej bawełny oraz innowacyjnych materiałów, które doskonale nadają się do treningu jogi oraz na co dzień.

Wybór maty do jogi zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Do różnych rodzajów praktyki doskonale sprawdzą się propozycje od Joyinme. W ofercie znajdziesz także wyjątkowe ubrania oraz przydatne akcesoria, które pozwolą cieszyć się korzyściami i przyjemnością z ćwiczeń i medytacji. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *