Facebook


Nasiona marihuany feminizowane – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

2022-08-23 11:02:18
Nie da się ukryć, że hodowców marihuany w naszym kraju nie brakuje. Tak naprawdę, coraz więcej osób traktuje to jako pasję i sposób na spędzenie wolnego czasu. Oczywiście, nie chodzi tu o to, że hodowcy następnie wykorzystują marihuanę do palenia, ale angażują się w sam proces opiekowania się nad roślinką i zapewnienia jej odpowiednich warunków do dalszego rozwoju. Nasiona marihuany tak naprawdę są również traktowane obecnie jako produkt czysto kolekcjonerski. Oznacza to, że ich hodowla- oczywiście jedynie w niektórych przypadkach, stała się procesem całkowicie legalnym i nie pociąga za sobą konsekwencji prawnych. Jednocześnie warto zauważyć, że kolekcjonerzy nasion mają tak naprawdę dość wiele dylematów. Głównie wynika to z faktu, że nasiona marihuany mogą być feminizowane lub nie. Oczywiście istnieje także wiele odmian i gatunków, które dodatkowo sprawiają, że samo kolekcjonowanie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Wobec tego warto dowiedzieć się czym są feminizowane i co to właściwie oznacza dla całej hodowli?

Feminizowane nasiona marihuany – co to znaczy?

Feminizowane nasiona marihuany tak naprawdę wśród hodowców zyskują sobie coraz to większą popularność. Głównie wynika to z ich specyficznej charakterystyki. Okazuje się, że wyjaśnienie faktu czym są feminizowane nasiona marihuany, jest zawarte już w ich nazwie. Zgodnie z nią można śmiało domyślać się, że tego typu nasiona marihuany dają plony żeńskie. Oczywiście od hodowców wymaga to przystosowania się do wymagań upraw. Warto również pamiętać o tym, że feminizowane nasiona marihuany pozwalają na osiągnięcie żeńskich plonów w 95%. Co to oznacza w praktyce? Otóż w dalszym ciągu może pojawić się plon męski, choć taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko. Hodowcy mimo wszystko mogą mieć praktycznie 100% pewności co do tego, że z feminizowanych nasion marihuany uda się im osiągnąć plony płci żeńskiej i co do tego nie trzeba mieć najmniejszych wątpliwości. Korzystanie z feminizowanych nasion marihuany jest tak naprawdę dla hodowców wyjątkowym udogodnieniem. Okazuje się, że nie muszą oni bowiem martwić się o sprawdzanie płci swoich plonów, a także nie muszą oni martwić się o ich odpowiednie selekcjonowanie i podział. Osiągnięte plony będą bowiem zawsze płci żeńskiej, co daje możliwość jeszcze lepszego zaplanowania plantacji i zachowania nad nią pełnej kontroli.

Czy nasiona marihuany automaty są feminizowane?

Nasiona marihuany automaty są bardzo popularne wśród hodowców. Tak naprawdę, wynika to z bardzo prostego faktu. Takie nasiona wymagają bardzo niewielkiej ingerencji w całą hodowlę. Wystarczy jedynie zadbać o to, by były one regularnie podlewane, a będą one rosły w swoim tempie i będą się swobodnie rozwijać. Niemniej jednak jednym z najczęściej zadawanych pytań odnośnie nasion marihuany automatów jest to, czy są one feminizowane. Okazuje się, że jeszcze kilka lat temu całkowita feminizacja automatów nie była możliwa. Niemniej jednak obecnie hodowcy mogą śmiało się decydować na takie nasion, gdyż są one dostępne w sprzedaży. Oczywiście automaty nie zawsze będą nasionami feminizowanymi, ale też nie muszą dawać plonów tylko i wyłącznie męskich. W tym wypadku więc wszystko zależy już od samego hodowcy, na który rodzaj nasion się on zdecyduje.

Jakie nasiona outdoor i indoor wybierać ?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jakie nasiona marihuany outdoor i indoor wybierać, sami hodowcy muszą zdecydować się na to, który rodzaj uprawy zechcą oni prowadzić. W obu przypadkach jednak warto stawiać na feminizowane nasiona marihuany, szczególnie jeśli dopiero co rozpoczynamy przygodę z naszymi uprawami. Warto także stawiać na nasiona typu outdoor, gdyż ich uprawa i pielęgnacja jest w tym wypadku znacznie prostsza i nie wymaga tak częstej ingerencji ze strony samego hodowcy. Z pewnością znacznie to ułatwi naszą hobbystyczną podróż w świat konopny.

Nasiona marihuany – indica czy sativa?

Wiele wątpliwości pojawia się także w kwestii tego, czy o wiele lepiej jest wybierać nasiona marihuany indica czy być może sativa. Otóż mają one dość podobne parametry jednak ich wymagania co do uprawy są nieco odmienne. Początkujący hodowcy powinni więc stawiać na nasiona marihuany sativa, które nie przysporzą im zbyt wielu problemów. Z kolei bardziej doświadczeni “gracze” mogą śmiało decydować się na odmianę indica, która z reguły jest nieco bardziej wymagająca. Niemniej jednak ostateczny wybór jest już uzależniony od preferencji hodowcy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *