Naturalne środki zmniejszające apetyt

2022-11-02 12:00:47
Magnez jest minerałem, którego Twoje ciało potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Pomaga w setkach ważnych procesów zachodzących w organizmie, w tym tych, które kontrolują pracę mięśni i nerwów. Pomaga utrzymać mocne kości, zdrowe serce i prawidłowy poziom cukru we krwi.

Odgrywa też rolę w zwiększaniu poziomu energii. Magnez możesz znaleźć w wielu pokarmach i napojach. Jeśli jednak Twój lekarz uzna, że potrzebujesz go więcej, może zasugerować Ci suplementację.

Ile magnezu potrzebujesz ?

Dorosła kobieta potrzebuje około 310 miligramów magnezu dziennie, a po 30. roku życia – 320 miligramów. Kobiety w ciąży potrzebują dodatkowo 40 miligramów. Dorośli mężczyźni do 31 roku życia potrzebują 400 miligramów, a w starszym wieku 420 miligramów. Dzieci potrzebują od 30 do 410 miligramów, w zależności od wieku i płci. Porozmawiaj z pediatrą o tym, ile magnezu potrzebuje Twoje dziecko.

Czy masz wystarczającą ilość ?

Z czasem niski poziom tego minerału może przyczynić się do powstania wielu problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, wysokie ciśnienie i migreny. Osoby starsze, alkoholicy, osoby z cukrzycą typu 2 lub problemami trawiennymi są bardziej narażone na jego niedobór, ponieważ ich organizm pozbywa się zbyt dużej ilości magnezu lub nie przyjmuje go w wystarczającej ilości.

Czy można przyjąć za dużo magnezu ?

Jeśli jesteś zdrowy, Twoje nerki wypłukują nadmiar magnezu, który otrzymujesz z pożywienia. Jednak zbyt duża jego ilość może wywołać skurcze lub mdłości. To samo dotyczy stosowania środków przeczyszczających lub leków zobojętniających, które zawierają magnez. W naprawdę dużych dawkach ten minerał może sprawić, że będziesz bardzo chory. Szczegółowe informacje na medicot.pl wie informacji na temat diet.

Korzyści

Twoje ciało wykorzystuje magnez do budowy nowych komórek kostnych. Badania sugerują, że może on również chronić przed utratą kości, złamaniami i chorobą kości – osteoporozą. Badania pokazują, że kobiety cierpiące na osteoporozę mają zwykle niższy poziom magnezu niż te, które nie cierpią na tę chorobę.

Stan zapalny to reakcja Twojego układu odpornościowego na potencjalne szkody. W krótkim okresie pomaga organizmowi zwalczać wirusy i leczyć rany. Jednak jeśli masz stan zapalny przez cały czas, może on prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, zapalenie stawów i cukrzyca. Magnez może pomóc zapobiec temu zjawisku.

Magnez pomaga sercu pompować krew. Odpowiedni poziom tego minerału może zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieregularnego bicia serca, chorób serca lub ataku serca. Magnez rozluźnia ściany naczyń krwionośnych, co może pomóc w utrzymaniu niskiego ciśnienia krwi. Może również pomóc zwiększyć poziom HDL, czyli “dobrego” cholesterolu.

Eksperci uważają, że magnez pomaga blokować lub obniżać poziom substancji chemicznych wywołujących ból w mózgu i zapobiega zacieśnianiu się naczyń krwionośnych. Jeśli nie dostarczasz go w wystarczającej ilości, jesteś bardziej narażony na migreny. Suplementacja może pomóc w uniknięciu tych bólów głowy.

Komentarze

1 komentarz

  1. goscc odpowiedz

    ja stosowałam już wiele suplementów niby które miały sprawić że w miesiąc schudne 10 kg głupio w to wierzyłam przyznam …. sporo kasy wydane i nie pomogło. Jakiś czas temu byłam u nas w Poznaniu w centrum nie opodał św, Marcina na ul Ratajczaka jest sklep konopny konopna farmacja zaszłam tam i kupiłam dwie rzeczy yerba mate z konopiami i Muscle Care Green Tea mają tez sklep online wszystko kosztowało nie całe 40 zł Yerbe piłam 6 razy dziennie kapsułkę stosowałam jedna na dzień. w miesiąc może nie schudłam 10 kg ale 3 kilo ze mnie zeszło więc polecam jak ktoś chce pomału natruralnie gubić z wagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *