Nauka na salonach

2016-06-06 2:40:02

Spotkania będą odbywać się w PAN Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie. “Pałacowy salon naukowy” to miejsce spotkań ludzi ciekawych świata, których interesuje szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania, wyjaśniające jego zagadki i tajemnice.

W założeniu są to spotkania naukowe otwarte dla publiczności, podczas których sami wybitni twórcy nauki w bardzo popularnej formie prezentują wyniki swoich badań i zainteresowania naukowe. Jest to więc popularyzacja osiągnięć nauki na najwyższym możliwym poziomie.

Spotkania odbywać się będą w sali pałacowej co drugi miesiąc (5 razy w roku) w trzecią niedzielę po koncercie z cyklu “Pałacowe spotkania z muzyką” o godz. 14.30. Każde spotkanie wypełni przystępny wykład/pogadanka i łącząca się z nim dyskusja, kontynuowana w swobodnej atmosferze przy kawie serwowanej uczestnikom. Słuchacze siedzą przy stolikach – jak w kawiarni. Mają możliwość zadania pytań prelegentowi. Spotkania prowadzone będą przez moderatora dyskusji np. dziennikarza specjalizującego się w tematach naukowych.

Wśród wielu tematów planowane jest uwzględnianie na przykład tych ważnych i istotnych zagadnień, które są poruszane na Zgromadzeniach Ogólnych PAN w celu ich szerszej popularyzacji i przybliżenia społeczeństwu.

Pierwsze spotkanie w tym roku odbędzie się 19 czerwca 2016 r. na bardzo kontrowersyjny i dyskusyjny temat “Szczepienia fakty i mity”. Zapewniliśmy obecność znakomitych uczonych specjalizujących się ww. zagadnieniach tj. panie prof. Lidię Brydak oraz prof. Anetę Nitsch-Osuch. Prowadzić je będzie p. red. Małgorzata Kownacka – znany dziennikarz radiowy specjalizujący się w zagadnieniach medycznych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *