Nauszniki ochronne – must-have dla Twojego zdrowia!
2019-10-23 7:38:25
Słuchawki przeciwhałasowe powinny być podstawowym narzędziem stosowanym w wielu środowiskach pracy, przede wszystkim w przemyśle budowlanym lub wytwórczym. Niezależnie od tego, czy hałas jest niewielki czy sporadyczny, nauszniki to must-have wyposażenia naszego prywatnego garażu lub stroju pracownika na placu budowy, bądź w fabryce. Hałas może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka, utrudniając lub nawet uniemożliwiając wykonywanie danej czynności. Ma wpływ na naszą sprawność umysłową, efektywność, a tym samym jakość pracy, którą świadczymy. Mówi się, że aż 70-80% wszystkich uszkodzeń aparatu słuchu człowieka, których doznały osoby pracujące w sektorze wytwórczym, jest związanych z zastosowaniem układów pneumatycznych w ich codziennych obowiązkach. Oprócz wykorzystania tłumików hałasu, sięgnijmy także po nauszniki ochronne, aby stworzyć dwa razy zdrowsze środowisko pracy.
Jakie nauszniki wybrać?
W zależności od rodzaju i natężenia hałasu, którego doświadczamy podczas wykonywania pracy lub hobby, powinniśmy sięgnąć po inne akcesoria ochraniające uszy. Na rynku dostępne są jednorazowe zatyczki wykonane z pianki poliuretanowej, która rozpręża się i dopasowuje do kształtu wnętrza naszego ucha, chroniące przed hałasem o lekkiej lub średniej mocy oraz profesjonalne, częściej wykorzystywane słuchawki. Ochronniki słuchu na pałąku z wymienialnymi poduszkami i wkładkami to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się przy każdej głośniejszej czynności. Polecane są między innymi do przemysłów: samochodowych, produkcyjnych, paliwowo-gazowych, rolnictwa, budownictwa i górnictwa. Znajdą zastosowanie przy różnego rodzaju montażach, obróbce strumieniowo-ściernej, szlifowaniu, spawaniu, czyszczeniu, eksploatacji maszyn i wielu, wielu innych aktywnościach, którym towarzyszy hałas.
Nauszniki ochronne najlepiej zakupić przez Internet, gdzie możemy być pewni najkorzystniejszej ceny i prawa zwrotu. Podczas wybierania odpowiednich słuchawek zwróćmy przede wszystkim uwagę na posiadanie przez nie certyfikatu i zgodności z normą EN 352-3:2002. W opisie sprzętu powinien być oznaczony poziom tłumienia hałasu, na przykład SNR, który należy dopasować do tego, którego doświadczamy. Istotna jest także wygoda użytkowania nauszników, ponieważ często służą nam po nawet kilkanaście godzin w ciągu dnia. Słuchawki powinny być lekkie, starannie wykonane z miękkiej, gęstej pianki z pamięcią, posiadać regulowany rozmiar głowicy oraz przepuszczać powietrze. Ochronniki muszą być dobrze dopasowane, ale jednocześnie ich nacisk na głowę nie może być wyczuwalny przez użytkownika.
undefined