Nie wahaj się – stwórz kubek z własnym nadrukiem!

2022-05-27 12:39:24

Kubek jest jednym z przedmiotów, które śmiało możemy wrzucić do kategorii rzeczy codziennego użytku. Każdy bowiem rano z chęcią wypija kawę lub ciepłą herbatę, a jeśli nie, to może chętnie sięga po kakao. Nie ma większej przyjemności, aniżeli wypicie pysznej kawy z mlekiem w ulubionym kubku. Praktycznie każdy sklep oferuje piękne kubki z różnorodnymi wzorami, kolorami, ale także o ciekawych kształtach i pojemnościach. Oglądając inspiracje w sieci można jednak wpaść na pomysł wyprodukowania własnego kubka z napisem czy jakąś nietuzinkową grafiką. Jak stworzyć własny, przepiękny kubek?

Nadruki na kubkach – jak powstają?

Współcześnie możemy mieć do czynienia z różnorodnymi technologiami. Nawet wśród metod nadruku wymienia się kilka czy kilkanaście typów. Nic więc dziwnego, że ozdabianie przedmiotów codziennego użytku jest tak proste. Dzięki licznym metodom nadruki zwykle wychodzą bardzo trwałe i odporne na ścieranie. W ten sposób można zamówić dla siebie piękny kubek, albo przedmiot, który stanie się upominkiem dla bliskiej osoby.

Kubek ceramiczny z nadrukiem zazwyczaj powstaje poprzez wykorzystanie metody sublimacji. Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanym form nadruku, ponieważ charakteryzuje się najlepszą wytrzymałością. Kroki, jakie są niezbędne w tej metodzie, to głównie pokrycie naczynia specjalną polimerową powłoką. Jest to element, który później przyjmuje barwnik z papieru transferowego. Cały proces odbywa się w specjalnej komorze grzewczej. Metoda sublimacji świetnie sprawdza się w przypadku kubków ceramicznych, ale też emaliowanych czy wykonanych ze stali.

Rodzaje kubków z nadrukiem – jakie można wymienić?

Wśród kubków do nadruku możesz wybierać i przebierać. Rynek oferuje liczne rozwiązania, dlatego bez większego problemu znajdziesz dla siebie kubek inny, niż ceramiczny o pojemności 330 ml. Może to być kubek ze stali emaliowanej, butelki sportowe czy kubki termiczne, w których można zamknąć pyszną kawę lub herbatę i wyjść na spacer. Kubek z własnym nadrukiem może być naprawdę ciekawy i inspirujący dla Ciebie, ale też dla Twojego otoczenia. Warto więc sprawdzić, co oferuj rynek, zanim zdecydujesz się na najprostszy kubek.

Co możesz umieścić na swoim kubku?

Planujesz kubek z nadrukiem i zastanawiasz się, co na nim umieścić? Twoje możliwości są naprawdę ogromne, liczy się tutaj głównie Twoja kreatywność i niewiele więcej! Firmy zajmujące się wykonywaniem nadruków, bardzo często mogą zderzają się z dość prostymi projektami, dlatego towarzyszy im monotonia. Zaskocz siebie, jak i ich, i zdecyduj się na szaloną grafikę, piękny cytat czy życiowe motto, którym kierujesz się nie od dzisiaj. Wybierz również kubek, który swoją formą, kształtem i wykonaniem, będzie do Ciebie pasował idealnie. Nie musisz korzystać z pierwszego lepszego, ponieważ wtedy efekt końcowy może pozostawić wiele do życzenia! Stwórz swój projekt, a następnie postaraj się o wykonanie w wyjątkowej metodzie sublimacyjnej, aby nadruk był praktycznie niezniszczalny!

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Czekam na kubki z nadrukiem – “kocham policję i uwielbiam prokuratora”. Bedę pierwszy w kolejce. Kto drugi ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *