Facebook


Niedoszły rozbójnik – posiedzi

2016-07-20 8:00:40

Policjanci z Serocka zatrzymali 23-letniego Jakuba D. Mężczyzna podejrzany jest o wtargnięcie do sklepu, a następnie grożąc zniszczeniem lokalu i samochodu właścicielce, zażądał od niej wydania pieniędzy. 23-latek usłyszał już zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego i przyznał się do winy.

Serockich policjantów zaalarmowała zdenerwowana kobieta, która poinformowała, że kilka minut wcześniej do jej sklepu wtargnął mężczyzna, który grożąc jej pozbawieniem życia, zniszczeniem lokalu i samochodu zażądał wydania sklepowego utargu. Sprawca nie zdołał jednak osiągnąć zamierzonego celu. Zdążył jedynie ze sklepowej półki ukraść markowy alkohol i papierosy o wartości 380 złotych. W pośpiechu uciekł.

Kiedy pokrzywdzona kobieta powiadomiła o wszystkim policjantów z miejscowego komisariatu, ci natychmiast zajęli się sprawą. Po krótko trwającym pościgu i poszukiwaniu w terenie sprawcy, zatrzymali podejrzanego o usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego 23-latka. Napastnik miał przy sobie przedmioty, które chwilę wcześniej zabrał pokrzywdzonej. Jak się okazało, mężczyzna był znany właścicielce sklepu, gdyż jest to syn jej partnera. Jakub D. mieszkaniec gminy Wieliszew, był już wcześniej notowany przez policję za przestępstwo narkotykowe. Po zatrzymaniu 23-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. Złożył wyjaśnienia, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Wyrok w jego sprawie wyda sąd.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *