Facebook


NIEPORĘT. 4. Bieg Zająca już w tym tygodniu

2018-03-14 1:39:52

 

Już w najbliższą sobotę 17 marca w Nieporęcie (trasa leśna) odbędzie się 4. Bieg Zająca.

Ideą biegu jest “Pomaganie przez bieganie”. Jest to również hasło przewodnie wszystkich imprez biegowych organizowanych przez fundację Active Life. Celem fundacji jest pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane oraz innym niepełnosprawnym.


Formuła biegu, angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km) oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem “Zającem”. Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I NIEPEŁNOSPRAWNA (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu, zarejestrować na stronie www.zmierzymyczas.pl i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (nazywanego “Zającem”), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz 5 km.

W programie również bieg z zajączkiem dla najmłodszych (200 m) i otwarty bieg młodzieżowy (1000 m) [klasyfikacja dziewczęta/chłopcy]

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *