NIEPORĘT. Akt oskarżenia dla sprawcy śmiertelnego wypadku

2022-08-23 2:56:43

Fot. KP PSP Legionowo Facebook

Prokuratura Rejonowa w Legionowie skierowała akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi M. jednemu z kierowców, którzy brali udział w wypadku jaki miał miejsce w połowie lutego br. na Drodze Wojewódzkiej 631 w Nieporęcie, nieopodal Dzikiej Plaży. W wyniku czołowego zderzenia śmierć poniósł 34-letni mężczyzna

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 14 lutego br. w godz. wieczornych. Jak podawała wtedy policja, ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący samochodem marki Skoda, 34-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym BMW, którym kierowała kobieta. W wyniku zderzenia Skoda dachowała i zatrzymała się na barierach energochłonnych. Na miejscu interweniowały wszystkie służby. Obecni na miejscu strażacy, żeby uwolnić poszkodowanego 34-latka musieli najpierw postawić auto na koła, a później przy użyciu sprzętu hydraulicznego rozciąć karoserię. Niestety pomimo starań ratowników kierujący Skodą zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Kierująca drugim pojazdem nie wymagała hospitalizacji.

Drugie BMW
W trakcie oględzin miejsca zdarzenia służby znalazły również jeszcze jeden rozbity samochód. Był to pojazd marki BMW, który zatrzymał się na betonowej latarni. W pojeździe nie było kierowcy. Jak podawały służby kierowca drugiego BMW, którym okazał się Sebastian M. zgłosił się sam następnego dnia rano. W chwili stawienia się na komisariacie był trzeźwy. Mężczyzna został przesłuchany i złożył wyjaśnienia.

Przebieg wypadku
Jak wynika z aktu oskarżenia, kierujący drugim BMW, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył poprzedzającej go Skody. Po czym uderzył w latarnię i oddalił się z miejsca wypadku. Najechanie na tył Skody, którą kierował 34-latek spowodowało zjechanie jej na przeciwległy pas ruchu i doprowadzenie do zderzenia z prawidłowo jadącym BMW, którym kierowała kobieta. Nie zdołano ustalić czy kierujący drugim samochodem marki BMW w chwili zdarzenia był trzeźwy

Akt oskarżenia
Kierujący drugim BMW usłyszał zarzut doprowadzenia do wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwość (z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia). Za oba te czyny kierującemu Sebastianowi M. grozi nawet do 12 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *