NIEPORĘT. CBA zatrzymało biznesmena – wyłudzenia na szkodę PKP

2018-07-09 3:07:17

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Nieporętu, 45-letniego Dariusza B. Mężczyzna jest podejrzany o wyrządzenie szkody na kwotę 1,9 mln. jednej ze spółek PKP Sprawa dotyczyła szkoleń w zakresie zagrożeń przed terroryzmem bombowym przed Światowymi Dniami Młodzieży

Do zatrzymania mężczyzny doszło w piątek (6.07) na terenie Nieporętu. Zatrzymany mężczyzna był prokurentem spółki S., z którą PKP S.A zawarła umowę. A także kontroferentem i podwykonawcą spółki, która naraziła PKP S.A na szkodę w wysokości 19 mln. złotych. Prowadzone śledztwo dotyczy dotyczy nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w 2016 roku przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi spółki Polskie Koleje Państwowe S.A. w Warszawie. W marcu ub. roku agenci warszawskiej Delegatury CBA zatrzymali pięciu podejrzanych w tej sprawie: dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKP S.A., właściciela warszawskiej spółki S. realizującej kontrakt, oficera Biura Ochrony Rządu, prezesa innej spółki z branży ochrony biznesu oraz pracownika PKP S.A. Śledztwo w sprawie umowy między PKP i spółki S. doprowadziło także do postawienia w marcu 2017 roku zarzutów trojgu ówczesnym członkom zarządu PKP S.A. oraz byłemu już prezesowi tej spółki kolejowej.

W rozmowie z rzecznikiem prasowym, Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga, prokuratorem Marcinem Sadusiem dowiedzieliśmy się, że ze względu na dobro prowadzonego postępowania prokuratura nie udziela żadnych informacji. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *