NIEPORĘT. Gmina 5., Wójt 8. – VIII edycja Pereł Samorządu

2020-10-16 1:25:27

W tegorocznej VIII edycji ogólnopolskiego rankingu Perły Samorządu, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte, gmina Nieporęt zajęła piąte miejsce w kategorii najlepsza gmina wiejska, zaś Wójt Maciej Mazur w rankingu, zajął w nim ósme miejsce

Ranking Perły Samorządu honoruje najlepsze gminy oraz ich włodarzy i jest pod wieloma względami wyjątkowy – udział w rankingu jest całkowicie bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła Rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego. W każdej kategorii przyznawane są trzy główne nagrody oraz siedem wyróżnień. W tym roku samorządy biorące udział w rankingu wypełniały ankietę, która dotyczyła m.in. finansów gminy, rynku pracy, pozyskiwania inwestorów, komunikacji z mieszkańcami i integracji lokalnej społeczności, a także oświaty, ochrony zdrowia, transportu, ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Pytania dotyczące włodarzy analizowały ich działalność jako: reprezentanta, menedżera, koordynatora i lidera. Wójt Maciej Mazur, po raz pierwszy biorąc udział w rankingu, zajął w nim ósme miejsce.

Komentarze

12 komentarzy

 1. Brawo Roman odpowiedz

  Dzisiaj Nieporęt , to już inna liga. Legionowo straciło swoją szzansę na skutek kilkunastoletnich rządów zachłannych matołków, zapatrzonych w jakiegoś chłystka. Władze Legionowa zamiast rozwiązywać problemy same tworzą nowe.

  Bezładne dogęszczanie miasta, na chama i likwidacja terenów zielonych przy braku połączeń komunikacyjnych musi się źle skończyć i już dziś powoduje zacofanie i niedorozwój.

  A w konsekwencji,cały czas będą się pogarszać warunki życia mieszkańców.

  1. Daro odpowiedz

   Wszystkie problemy Legionowa biorą się z tego że romkowa ekipa od samego początku nie ma żadnego pomysłu na rozwój tego miasta. Ktoś tam kiedyś ubzdurał sobie że rozwój Legionowa ma polegać na przyciąganiu kolejnych mieszkańców którzy mieli zapewnić napływ środków do budżetu
   Zaczęło się więc bezładne dogęszczanie, likwidacja terenów zielonych i …pranie mózgów zwłaszcza starszej części mieszkańców, te potańcówki służą właśnie temu
   Teraz okazuje się że większą część mieszkań wybudowano jedynie pod wynajem dla mieszkańców którzy nie są tu nawet zameldowani, nie płacą żadnych podatków….. a wymagania rosną, trzeba budować i rozbudowywać kolejne drogi,dopłacać coraz więcej do transportu i oświaty
   Piszę o tym już dawno, to nie jest żaden rozwój, warunki życia pomimo tego co twierdzą piewcy ratuszowej propagandy pogarszają się z każdym nowym oddanym blokiem
   Legionowo już teraz przypomina betonowe blokowisko, komuś zamarzyła się chyba metropolia. Tyle że jakoś tego nie widać

   1. Mart odpowiedz

    Tak, i to jest właśnie ta “wyjątkowa jakość życia”, którą serwują nam władze, przy twierdzeniu, ze “Legionowo od dawna już nie jest sypialnią Warszawy”. Rzeczywiście, może wkrótce nie będziemy sypialnią, a spalarnią.. 😉

  2. Mart odpowiedz

   Jak Pan przeczyta na stronie Pereł Samorządu, w pliku pdf zatytulowanym “wyniki”, to zobaczy Pan, ze nasz Urzad ma dokładnie odwrotne zdanie na temat wymienionych przez Pana problemów. O cale 180° 🙂
   Pozdrawiam.

 2. Iza odpowiedz

  Brawo gmina Nieporęt, Legionowo może zazdrościć takiego wójta. Od kilku lat wszystko idzie w dobra stronę, a w Legionowie same afery i ludzie coraz bardziej narzekają!!!

  1. Tomasz odpowiedz

   Legionowo też zostało Perłą Samorządu i otrzymało wyróżnienie w kategorii Liderzy Dobrych Praktyk – Oświata i Wychowanie.

   1. Mart odpowiedz

    Ogólnie “Perły” są przyznawane na podstawie prezentacji laurek wystawianych sobie przez poszczególne gminy zgłaszające sie do plebiscytu (proszę przeczytac tegoroczną przesłaną przez UM w Legionowie, oni maja za oknem inny swiat niz ja ;)), oraz na podstawie statystyk, mjaqcych popierwc tezę, a te jak wiadomo, mogą różnić sie od realnych problemów i działań poszczegolnych władz.
    P.S. Najbardziej podoba mi sie zdanie, że Legionowo “dawno pożegnało się z wizerunkiem sypialni Warszawy” 🙂 i to o “zasłudze prezydenta”.
    Szkoda ze szacowne jury nie robi sobie wycieczek krajoznawczych przed wydawaniem werdyktu…

    1. Tomasz odpowiedz

     Na stronie UM o tym prestiżowym wyróżnieniu piszą inaczej:
     Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych, a w efekcie zapewniają lokalnym społecznościom wyjątkową jakość życia.
     W tym roku siódme miejsce w kraju a drugie na Mazowszu w kategorii Najlepszy Włodarz zajął prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Nowością jest kategoria lidera dobrych praktyk, gdzie za oświatę i wychowanie miasto otrzymało wyróżnienie.
     Prezydentów, burmistrzów i wójtów oceniano pod względem sprawności strategicznej, sprawności operacyjnej, oferowanego wsparcia dla potencjału społecznego oraz jakości życia mieszkańców.

     1. Mart

      Co do wyjątkowej jakości życia to sie nawet zgodzę. Rzeczywiście, jest u nas wyjątkowo…:)

     2. Mart

      Myślę, ze wystarczy sie przejść po mieście, zeby zweryfikowac tą doskonałość. Zachęcam tez do odwiedzenia strony Pereł i wczytania sie, na podstawie czego sa wydawane werdykty. Czysta statystyka, zero faktów. No i laurka napisana przez UM, pozycja obowiązkowa.

  2. Mart odpowiedz

   Ale za to Roman juz zdobyl wszystkie laurki samorządowe, i teraz moze miec wszystko w d…, czekając już tylko na pomnik…
   A na poważnie, jeżeli tylko wójt/burmistrz/prezydent jest porządnym człowiekiem, szczerze zainteresowanym problemami gminy, to wiele dobrego można zdziałać.
   Nam w Legionowie trafił się handlarz nieruchomościami, który od 2002, probuje robić swoje interesy (takze bezwzglednie – patrz początki wladzy Romka). No i w dodatku pajac, bufon i pijak..
   Nie ujmując niczego Wójtowi Kownackiemu, ale od takiego Romana, to nie jest trudno być lepszym 🙂

 3. Ireneusz odpowiedz

  Najlepsza Gmina i najlepszy wójt w powiecie Legionowskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *