NIEPORĘT. Ogień strawił dom

2016-01-23 11:09:51

W nocy z czwartku na piątek (z 21 na 22 stycznia) około godz. 1.00 w Józefowie przy ul. Szkolnej doszło do kolejnego w ostatnim czasie pożaru domu na terenie gminy. Niestety, jeden z domowników doznał poparzeń, a drewniany budynek spłonął doszczętnie.

W chwili przyjazdu na miejsce straży pożarnej, zamieszkująca budynek 4-osobowa rodzina znajdowała się w sąsiednim budynku u swoich krewnych. Nie obyło się jednak bez obrażeń, których doznał jeden z lokatorów, u którego zespół pogotowia ratunkowego stwierdził poparzenia ramienia i ręki. Mężczyzna nie został jednak odwieziony do szpitala i pozostał wraz ze swoją rodziną na miejscu.

Do gaszenia płonącego budynku o konstrukcji drewnianej, ocieplanego wełną mineralną i pokrytego papą przyjechało 5 zastępów straży pożarnej. Strażacy szybko przystąpili do opanowania żywiołu. Po stłumieniu płomieni całość dodatkowo dogaszono oraz przeprowadzono niezbędne prace rozbiórkowe. Niestety, po blisko 3,5 godzinnej akcji, budynku nie udało się uratować. Ogień strawił go doszczętnie, a 4-osobowa rodzina została bez dachu nad głową i w chwili obecnej znajduje się pod opieką samorządu. Przyczyny pożaru nie są ustalone.

JR

Fot. KP PSP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *