NIEPORĘT. Pierwsze utonięcie w tym sezonie – nie żyje 45-letni mężczyzna

2021-07-12 11:34:19

W niedziele (11 lipca) na Dzikiej Plaży w Nieporęcie doszło do pierwszego utonięcia w tym roku. Pomimo błyskawicznej akcji reanimacyjnej zmarł 45-letni mężczyzna, tonącej wraz z nim kobiecie nic się nie stało

Jak podaje Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (LWOPR) około godz. 19.13 otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch osób podjętych z wody: kobiety i mężczyzny.
Na miejsce zadysponowano dwie załogi interwencyjne oraz karetkę wodną. Do czasu przybycia ratowników, czynności resuscytacyjne wobec 45-letniego mężczyzny prowadzili plażowicze oraz obecna na miejscu policja. Po przybyciu karetki wodnej zdecydowano o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety pomimo reanimacji o godz. 20.14 lekarz LPR potwierdził zgon. Kobiecie nic się nie stało.
Jak podają ratownicy było to pierwsze utonięcie w tym sezonie. Na miejsce prócz ratowników, przybyli również strażacy. Jak podają ratownicy LWOPR, utonięcie miało miejsce poza wyznaczonym terenem kąpieliska i poza godzinami dyżuru ratowników.

fot. LWOPR Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *