NIEPORĘT. Pożar autobusu po kolizji

2018-10-10 2:38:43

We wtorek (9.10) około 22.00 volvo prowadzone przez 39-latkę zderzyło się z miejskim autobusem, który po zdarzeniu niemal doszczętnie spłonął. Szczęśliwie w autobusie oprócz kierującego, nie było pasażerów i całe zdarzenie zostało zakwalifikowane przez policjantów jako kolizja. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym

Jak ważna jest koncentracja i respekt dla warunków panujących na drodze podczas prowadzenia samochodu przekonał się wczoraj, tuż przed godziną 22. kierowca osobowego volvo. 39-latka w Nieporęcie, na ul.  kapitana Stefana Pogonowskiego kierowała volvem i uderzyła w tył poprzedzającego ją autobusu miejskiego, w którym nie było pasażerów. Autobus po zdarzeniu zapalił się i niemal doszczętnie spłonął. Częściowo nadpaliło się także osobowe volvo sprawcy kolizji. Na miejscu oprócz policjantów pracowali także strażacy oraz załoga karetki pogotowia, która udzieliła 39-latce doraźnej pomocy medycznej i nie było potrzeby hospitalizacji sprawcy kolizji.

Policjanci po przyjeździe na miejsce zdarzenia nie mieli wątpliwości, kto jest winny niedostosowania prędkości do warunków panujących wówczas na drodze i ukarali 39-latkę mandatem karnym.

Legionowscy policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o wyobraźnię i respektowanie przepisów prawa o ruchu drogowym. Koncentracja i uwaga podczas jazdy samochodem powinna towarzyszyć każdemu kierującemu.

 

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *