NIEPORĘT. “Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” w szkole podstawowej w Nieporęcie

2020-01-24 7:21:24

W ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi “Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, policjantka z legionowskiej komendy prowadzi spotkania z nastolatkami. Sierż. szt. Agata Halicka tłumaczy dlaczego nie watro eksperymentować ze środkami odurzającymi mówiąc zarówno o konsekwencjach prawnych, zdrowotnych, jak i społecznych uzależnień

Policjanci włączają się do prowadzonych działań mających na celu “walkę” z uzależnieniem. Tym razem sierż. szt. Agata Halicka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nieporęcie. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas spotkania policjantka ostrzegała, aby nie kupować i nie zażywać narkotyków i dopalaczy. Tłumaczyła, że środki te, to trucizna a nie „polepszacz” samopoczucia, są to substancje psychoaktywne, działające na układ nerwowy człowieka, podstępnie wyniszczają ludzki organizm, uszkadzając organy wewnętrzne.

Policjantka wyjaśniła również temat związany z odpowiedzialnością karną wynikająca z przepisów prawa. Przedstawiła jak kara grozi między innymi za posiadanie, udzielanie czy sprzedaż zabronionych substancji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *