Facebook
NIEPORĘT. Włodzimierz Bławdziewicz – „Zasłużony dla Gminy Nieporęt”

2015-11-26 8:22:33

Na dzisiejszej (26 listopada) sesji Rady Gminy Nieporęt odbyła się uroczystość wręczenia Włodzimierzowi Bławdziewiczowi Aktu nadania honorowego tytułu „Zasłużony dla Gminy Nieporęt” oraz pamiątkowego medalu.

Kiedy w 2000 roku Włodzimierz Bławdziewicz wydał „Dzieje Nieporętu 1387-1989”, publikacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Książka była rezultatem wielu godzin pracy, które autor poświęcił na rozmowy z mieszkańcami gminy Nieporęt oraz na badaniu materiałów źródłowych w archiwach. Wydanie to rozeszło się wśród czytelników w błyskawicznym tempie. Ponadto powstały jeszcze “Dzieje Nieporętu 1387-2009” oraz “Dzieje kościoła nieporęckiego 1660-2005”.

Pan Włodzimierz, pomimo, iż przygotowanie książki pochłonęło dużo czasu i energii, miał świadomość tego, że wymaga ona uzupełnienia. Dlatego też po 12 latach ukazało się drugie wydanie książki. – Panie Włodzimierzu, wręczam Panu ten honorowy tytuł i życzę Panu przede wszystkim zdrowia, aby Pan dalej tak pięknie pisał o historii naszej małej ojczyzny jaką jest gmina Nieporęt. I dziękuję za dotychczasową pracę na rzecz szerzenia historii o Nieporęcie, o kościele, w tych wszystkich książkach, które Pan wydał – rozpoczął przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Woźniakowski.

Autor z wrodzoną w sobie skromnością podziękował i zdobył się na dłuższą refleksję. – Chciałbym serdecznie podziękować za uznanie mnie godnym takiego tytułu. Mnie, 38-letniego obywatela Nieporętu – rozpoczął Włodzimierz Bławdziewicz, a następnie wspominał swoje początki w gminie Nieporęt, jak i opowiadał o przygotowaniach do opisania historii tego terenu.

– To jest pierwszy odznaczony takim wyróżnieniem gminy Nieporęt, więc to jest historyczna chwila zarówno dla osoby wyróżnionej, jak i dla naszej gminy. Chciałem z całego serca serdecznie pogratulować i podziękować oraz życzyć dużo zdrowia – powiedział wójt Maciej Mazur. Panu Włodzimierzowi na końcu podziękowali radni, jak i starosta powiatu legionowskiego Robert Wróbel. Na końcu wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie ze zdobywcą honorowego tytułu.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

1 komentarz

  1. Pingback: Mały remanent 1 « Dawać ludziom nadzieję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *