NIEPORĘT. Wójt Gminy Nieporęt ledwo wywinął się śmierci

2021-10-03 3:52:22

Maciej Mazur, wójt Gminy Nieporęt, zanim zdążył się zaszczepić, został zakażony koronawirusem. Jego stan był na tyle poważny, że w marcu br. trafił do szpitala. Według lekarzy, gdyby postęp choroby nie został powstrzymany, za 2 dni byłoby już po nim…


Był koniec lutego 2021 r., mówiło się właśnie o rozpoczęciu III fali epidemii koronawirusa. Wójt Gminy Nieporęt nie był zaszczepiony, chociaż jak później mówił były takie możliwości, jednak myślał że ma zdrowy organizm i może z tym jeszcze poczekać.

Dzwonili już w kościele

Małżonka wójta, jako nauczycielka, była już zaszczepiona I dawką, tym nie mniej zachorowali niemal w tym samym momencie. Początkowo wójt Mazur czuł się całkiem dobrze. Sytuacja ta zmieniła się po kilku dniach, małżonka prawie wyzdrowiała, natomiast stan wójta się pogorszył. Choroba tak szybko postępowała, że lekarz zdecydował o przewiezieniu go do szpitala. Szybko też rozeszły się o informacje o ciężkim stanie wójta. Jak się dowiedzieliśmy, w kościołach były odprawiane msze w intencji jego wyzdrowienia.

Szczyt III fali

Było to akurat w tym czasie, kiedy karetki na sygnałach jeździły od szpitala do szpitala. Natomiast przed izbami przyjęć, SOR-ami, karetki ustawiały się w kolejkach, a zespoły ratownicze z powiatu legionowskiego zostały skierowane w siedleckie. Karetki pogotowia wyręczały też w pracy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Wszystko z powodu gwałtownego wzrostu zakażeń i przepełnienia szpitali. Dlatego wójt, który wcześniej korzystał z warszawskich szpitali, trafił do szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim. Później wójt Mazur mówił, że został tam objęty fachową i profesjonalną opieką.

Jak się choruje na covid?

Wójt w szpitalu leżał 2 tygodnie. Mówił, że ta choroba nie jest taka, że coś boli. Po prostu człowiek ma coraz mniej siły i chciałby, żeby wszyscy dali mu spokój. Jest to wynik nie dotlenienia całego organizmu. W jego przypadku, choroba cały czas postępowała, płuca były już zajęte niemal w 60 proc. Według lekarzy, gdyby postęp choroby nie został powstrzymany, za 2 dni byłoby już po nim. Na szczęście tak się nie stało. Inni pacjenci, z którymi leżał na sali i z którymi rozmawiał, kiedy trafiali na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) pod respirator, potem już nie wracali. Wójt zarówno w szpitalu jak i po wypisaniu korzystał tylko z koncentratora tlenu.

Trudny powrót do pracy

Maciej Mazur, kiedy poczuł się lepiej chciał, aby jak najszybciej wypisano go ze szpitala. Lekarze odradzali, ale on chciał już wrócić do domu i do pracy. Po wypisaniu okazało się, że może zrobić tylko kilka kroków i koniec, więcej nie miał siły. Kilka dni był w pracy, ale po zrobieniu zdjęć RTG lekarz orzekł, że właściwie powinien wrócić z powrotem do szpitala. Cały organizm niedomagał. Był osłabiony, miał problemy z pamięcią, zmiany w sercu, kłopoty neurologiczne, wypadanie włosów itd. W efekcie trafił na 3 tygodnie do ośrodka rehabilitacji pocovidowej w Głuchołazach. Dopiero tam postawili go na nogi, ale różne dolegliwości ma w dalszym ciągu.

Apel o szczepienie się

Dzisiaj wójt Mazur po własnych przejściach, zachęca wszystkich do szczepienia się, bo wie, że to najlepsza metoda przeciwdziałania tej chorobie. Widział w szpitalu zbyt wiele osób, które straciły najbliższych. Na początku roku sam nie wierzył, że takie mogą być skutki koronawirusa i że on może być w takim stanie. Dlatego dzisiaj wszystkich namawia do szczepień, bo jeśli nawet nie zapobiegną chorobie, to na pewno mogą przyczynić się do jej lżejszego przebiegu.

ML

Komentarze

8 komentarzy

 1. LEGIA odpowiedz

  W odpowiedzi do Szkody.
  Ciekawe również dlaczego redakcja nie pisze nic o obecnej sytuacji w Australii, Danii i RPA , a także całkowicie pomija nie będące po linii redakcji fakty takie jak kolejne porażki Legii Warszawa w ekstraklasie.
  To jest zastanawiające, gdzie rzetelność i obiektywność dziennikarska?
  Przecież gołym okiem widać, że to się wszystko wiąże…???

 2. ANTY SZCZ odpowiedz

  Ha Ha ha . Jaki wirus? Jacy Aztekowie?

 3. Michael odpowiedz

  Nawet taki cwany wójt jak Mazur teraz się już zaszczepił, bo na własnej skórze odczuł jakie mogą być skutki covidu.
  Antyszczepionkowcy niech pomyślą, co się stało z całymi cywilizacjami Ameryki: Majami, Aztekami itd. Podpowiem – wymarły niemal całkowicie po zetknięciu z “NIEGROŹNYMI” wirusami przywiezionymi z Europy. A te same wirusy u uodpornionym (ZASZCZEPIONYCH) europejczyków wywoływały, co najwyżej KATAR … ; )

 4. Krzysztof Sikorski odpowiedz

  Wg etyka Magdaleny Środy Panowie: Mazur, Braun, czy Mikke to tylko ……przykłady gawiedzi, którzy mają mniejszego bądż większego farta. Tak myślę, że po pierwszym szoku jaki wywołała pandemia, dzisiaj poza medykami nikt chorych mało, że nie liczy, ale nawet nie ma ochoty tego słuchać. / mówił dziad do obrazu/ . Człowiek ma prawo do wolności i prawo do wyboru co dla niego jest dobre. Może mieć swoje przekonania i nie musi wierzyć naukom medycznym, medykom. Ale prawo do korzystania z bezpłatnych usług medycznych w razie covida powinni mieć wyłącznie obywatele zaszczepieni. Natomiast państwo nie stać na ponoszenie kosztów leczenia nieszczepionych obywateli, którzy mieli miej, lub więcej słuszne, czy niesłuszne fanaberie. Powinno się uruchomić wszystkie zabiegi medyczne, tak jakby nie było covidu. Chcesz się szczepić? szczepimy. Nie? to nie. Pół roku i szczepionka covid będzie miała rangę szczepionki na grypę.

  1. Kenny M odpowiedz

   Ale skoro przykłady Izraela i Wielkiej Brytanii dobitnie pokazują, że nie działają to po co segregować ludzi? Co więcej ich bezpieczeństwo też jest bardzo mocno wątpliwe co pokazuje system VAERS (do którego i tak trafia ok 1% wszystkich NOP). W takim razie po co mam płacić składki na NFZ skoro nie będę mógł korzystać? Czy ktoś mi teraz zwróci te wpłacone pieniądze? Czy przy grypie, która powoduje KILKANAŚCIE razy większą umieralność potrzebne były takie cyrki? Przez półtora roku nie mieliśmy grypy, która teraz nagle powraca. Tyle pytań, tak mało odpowiedzi…

   1. Krzysztof Sikorski odpowiedz

    W Twoim wywodzie brak logiki. ” przykłady Izraela i Wielkiej Brytanii pokazują, że szczepionki nie działają”….jeżeli nawet jak twierdzisz nie działąją, to nie znaczy, że pandemii nie ma. Jak pokazuje przeszłość nauka na osiągnięcie efektów też potrzebuje czasu. Przykładowy obywatel “Mazur” usłyszał swój dzwon. / swój koniec/. Obywatel “Mazur” musi zdać się na nauki medyczne. Jeżeli je odrzuca, musi mieć godność poniesienia konsekwencji finansowych kilkunastu, czy kilkudziesięciu tysięcy za leczenie. Globalny kryzys nie został wywołany ….zmową, tylko wizytą obywatela “Mazura” u medyka…..ratuj. Miał swoje przeświadczenie ……i na raz ratunku szukał u medyka, a nie u Brauna. Państwo jest zobowiązane do służby medycznej na miarę wiedzy jaką dysponuje medycyna. Państwo nie powinno ponosić kosztów w wyniku kaprysów, mniemań, czy wręcz fanaberii. W warunkach powszechnej zarazy, to jest niedopuszczalna demoralizacja obywateli.

 5. Szkoda odpowiedz

  Szkoda, że redakcja nie publikuje komentarzy nie idących po linii. Ponawiam pytanie: gdzie obiektywność dziennikarska?

 6. Szkoda odpowiedz

  Szkoda tylko, że Szanowny Pan Wójt jak i redakcja, ani słowem się nie zająknęli na temat sytuacji w Izraelu i Wielkiej Brytanii, gdzie po największym % osób “zaszczepionych” kraje te biją rekordy zachorowań, tym samym dowodząc skuteczności “szczepionek”. Rzetelność dziennikarska is dead.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *