NIEPORĘT. Zabił 77-latkę, trafił do aresztu. Żona mataczyła

2018-12-06 12:17:29

 

Na 3 miesiące trafił do aresztu 41-letni kierowca, które w miniony weekend doprowadził do śmiertelnego potrącenia 77-letniej kobiety w Kątach Węgierskich. Jego żona za próbę utrudniania śledztwa dostała dozór policyjny

Przypomnijmy w minioną sobotę (1.12) około godziny 17.00 w miejscowości Kąty Węgierskie (gm. Nieporęt) doszło do śmiertelnego potrącenia. W wyniku zdarzenia 77-letnia piesza poniosła śmierć na miejscu. Interweniujący na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratury przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.
To pozwoliło na postawienie zarzutów dwóm osobom: 41-letniemu mężczyźnie zarzutu doprowadzenia do śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu. Policyjny alkomat wykazał blisko promil alkoholu we krwi. A także, 40-letniej żonie zatrzymanego. Zarzuty wobec kobiety dotyczyły utrudniania postępowania. Sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy w postaci 3 miesięcznegow aresztu, zaś kobieta dostała dozór policyjny.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *