Nowa organizacja ruchu na budowie S7 Modlin – Czosnów

2023-02-25 2:24:20

Wykonawca inwestycji przystępuje do prac w obrębie obecnego węzła Błonie, który łączy rozbudowywaną drogę ekspresową S7 z DK85 oraz drogą wojewódzką nr 579. W związku z tym minionej nocy zmieniła się organizacja ruchu pomiędzy Kazuniem Nowym a Czosnowem

Za sprawą budowy węzła Błonie, obecne skrzyżowanie S7, DK85 i DW579 zostało zamienione na skrzyżowanie w poziomie terenu z sygnalizacją świetlną. Tu też będzie włączony nowy przebieg DW579.

Od tego miejsca wyłączona z ruchu jest jezdnia S7 w kierunku Warszawy, a kierowcy mogą korzystać z sąsiedniej jezdni. Ruch w kierunku Gdańska przejęła natomiast równoległa do S7 ul. Warszawska, która stała się jednokierunkowa.

Sygnalizatory nad jezdnią wskazują pasy ruchu
Na krótkim odcinku obecnej S7, w rejonie ul. Pańskiej (Czosnów/Dębina), ruch w obu kierunkach odbywa się jezdnią w stronę Gdańska w zmiennym przekroju 2+1, co powinno zminimalizować utrudnienia. Nad jezdnią umieszczone są sygnalizatory wskazujące organizację ruchu na pasach. Tak jak w tunelu drogowym, wyświetlona zielona strzałka nad pasem ruchu oznacza możliwość korzystania z niego. Czerwony krzyżyk to zakaz ruchu. W dni robocze, rano w stronę Warszawy są dostępne dwa pasy ruchu, a po południu odwrotnie, dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. W weekend oraz dni świąteczne liczba pasów ruchu w danym kierunku będzie zależna od szczytów komunikacyjnych.

Na wysokości Czosnowa kierowcy mają do dyspozycji obie jezdnie obecnej S7. Wyjazd z Czosnowa w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego ul. Warszawską jest zamknięty, a dojazd możliwy po DK7.

Zmiany ruszyły minionej nocy
Zmiany w organizacji ruchu i uruchomienie sygnalizacji świetlnej wprowadzono minionej nocy, pomiędzy godz. 22 i 23, o czym informowaliśmy wcześniej. Wiązało się to z czasowym zamknięciem S7 pomiędzy Kazuniem Nowym i Czosnowem, DK85 Nowy Dwór Mazowiecki – Czosnów oraz DW579 w Kazuniu Nowym, m.in. w celu dokończenia oznakowania poziomego.

red. na podst. GDDKiA
fot.: GDDKiA

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *