Nowego MacBooki z procesorem M1 lub M2 – który model wybrać?

2023-03-29 12:42:59

Najnowsze modele MacBook Pro na rok 2023 przyjęto jako najszybsze komputery dostępne na rynku. MacBook Pro jest dostępny już od 24 stycznia w sklepach w całej Polsce. Sprawdź, co nowego wprowadziła technologia Apple.

Laptopy Apple – przystosowane do różnych potrzeb

Każdy model laptopów od Apple jest przygotowany dla innego typu użytkowników. Znajdziesz modele stworzone z myślą o zwykłych, regularnych użytkownikach, którzy MacBooka używają do przysłowiowego “przeglądania Internetu”. Nie brak też komputerów osobistych dla profesjonalistów, którzy w swojej pracy potrzebują najbardziej wydajnego procesora. Pierwsze recenzje najnowszych MacBook Pro M2 potwierdzają szybkość premierowych urządzeń, zwiększoną nawet o 40%. Jak dobrać laptopa MacBook pod swoje preferencje?

Laptop Apple – ekonomiczna wersja

W 2023 roku wyszedł MacBook Air M1, czyli przenośny i lekki laptop od Apple z procesorem M1. Jest to jeden z tańszych na rynku laptopów Apple. Jeśli potrzebujesz komputera osobistego do mniej wymagających zadań, np. przeglądania maili czy pisania, Air M1 sprawdzi się doskonale. Jego wymiary pozwalają użytkownikowi na swobodne przenoszenie i przechowywanie, dzięki czemu dokończysz swoją pracę w podróży. Jednak nie można oczekiwać długiego wsparcia aktualizacji od Apple, gdyż konstrukcja MacBooka Air M1 ma już 2 lata. Trudności sprawi na przykład edycja wideo. Cena zachęca jednak do tego, by wykorzystać całkiem dobre możliwości Apple M1.

Komputery MacBook Pro 2023 – nowość w ofercie Apple

Seria MacBook Pro 13 została odświeżona w 2023 roku o procesor M2. Ten starszy model bez notcha dalej zachwyca fanów Apple, tak samo jak wielkość ekranu i doskonała wydajność. Wbudowany TouchBar może stanowić zarówno wadę, jak i zaletę. Koszt nowego MacBooka Pro 13 jest jednak naprawdę przystępny. Cena oscyluje około 6000 złotych.

Procesor Apple M2 znalazł się także w MacBooku Pro 14 M2 oraz MacBooku Pro 14 M2 Max. To aktualnie najmocniejsze laptopy w swojej kategorii. MacBook Pro M2 zapewnia wspaniałą prędkość nawet przy wymagających zadaniach. Jego wygląd jest wprost oszałamiający, tak samo jak jego cena. Jednak jeśli nie jest to dla Ciebie przeszkoda, zdecydowanie warto postawić na Pro 14 M2. Do jego zalet zalicza się także błyskawiczne ładowania i długi czas działania na jednej baterii. Przekątna ekranu umożliwia komfortową pracę i oglądanie filmów.

Niedościgniony MacBook Pro 16 M2 

Jeszcze szybszy i potężniejszy od poprzednika, MacBook Pro 16 M2 i Pro 16 M2 Max jest także najdroższym produktem Apple w tym zestawieniu. Dodatkowe chłodzenie laptopa umożliwia mu osiągnięcie zawrotnej szybkości. Na jednym ładowaniu można pracować do 22 godzin bez podłączania MacBooka do gniazdka. Sporych rozmiarów ekran jest w stanie zapewnić komfort pracy w każdych warunkach. W tej samej cenie dostajemy jednak także zwykłą kamerę i standardowy notch. Największa wśród MacBooków rozdzielczość ekranu może to jednak z nawiązką wynagrodzić. Model karty graficznej pozwala stworzyć idealne filmy i profesjonalną obróbkę zdjęć.

Procesor Apple M1 czy Apple M2?

MacBook Pro M1 posiada procesor jednoukładowy (SoC) niespotykany wcześniej w profesjonalnych notebookach. System Neural Engine przyśpiesza samouczenie maszynowe. Użytkownik dostaje także dostęp do 10 rdzeni CPU i 16 rdzeni GPU. Mocniejszy nawet niż Microsoft Surface Laptop Studio czy Microsoft Surface Pro, wyznacza nowe standardy w komputerach osobistych. Chip Apple M2 jest jeszcze bardziej wydajny, m.in. zapewnia o 50% większą przepustowość pamięci w porównaniu do M1.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *