Nowoczesne płatności mobilne – co warto o nich wiedzieć?

2020-04-29 10:14:44
Formy finalizacji transakcji dla użytkowników laptopów, telefonów komórkowych, smartwatchów oraz tabletów są chętnie wykorzystywane przez klientów e-sklepów. Ich największą zaletą jest szybkość dokonywanych zakupów.

 

Google Pay

W ramach aplikacji użytkownicy mogą korzystać z wielu nowoczesnych opcji finalizacji transakcji. Pomagają one e-handlowcom nawiązać kontakt z klientami sklepu internetowego. Zastosowanie Google Pay ma swoje bezpośrednie przełożenie na osiągane wyniki sprzedażowe. Integracja systemu jest niezwykle prosta. Interfejs Google Pay API ułatwia szybkie wdrożenie metod płatności. Klienci chętniej wybierają oferty sklepów udostępniających intuicyjne w obsłudze systemy, za pomocą których można sfinalizować proces zakupowy. Przeznaczają oni również więcej czasu na zapoznanie się z produktami oraz usługami danej firmy. Użytkownicy Google Pay nie są przekierowywani na stronę operatora w celu autoryzacji transakcji. Aplikacja w łatwy sposób pozwala więc zniwelować problem porzuconych koszyków. Google Pay API for Passes udostępnia również użytkownikowi informacje o możliwości skorzystania z karty płatniczej, jeśli klient znajdzie się w pobliżu konkretnego sklepu. Sprzedawcy nie są obciążani żadnymi opłatami w przypadku finalizacji transakcji z użyciem aplikacji. Tokenizacja kart gwarantuje ponadto bezpieczeństwo operacji. Szczegółowe informacje na temat Google Pay znaleźć można na stronie operatora przelewy24.pl.

Apple Pay

Zakupy z wykorzystaniem aplikacji są znacznie bezpieczniejsze niż operacje przy użyciu karty płatniczej. Każda transakcja akceptowana jest za pomocą funkcji FaceID lub specjalnego kodu. Zatwierdzenie płatności nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. W celu poinformowania klientów o możliwości skorzystania z metody, wystarczy pobrać specjalną naklejkę i udostępnić ja na platformie e-sklepu.

BLIK

System płatności jest najchętniej wybieraną przez polskich klientów form finalizacji transakcji. Przy pomocy modułu e-handlowcy mogą udostępnić swoim konsumentom opcję zakupu produktu z bannera reklamowego. BLIK jest bezpieczny oraz prosty w obsłudze. Do każdej operacji generowany jest sześciocyfrowy kod. Użytkownik może z niego skorzystać jedynie przez dwie minuty.

Nowoczesna płatności mobilne są bezpieczne, a ich obsługa odznacza się intuicyjnością. Wdrożenie systemów w obrębie e-sklepu nie zajmuje wiele czasu. Płatności mobilne korzystnie wpływają ponadto na poszczególne wskaźniki sprzedaży.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *