NOWY DWÓR. Konferencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Obecnej Rzeczywistości

2023-03-23 2:11:46

W dniu 15.03.2023r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się ,,Konferencja Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Obecnej Rzeczywistości”, adresowana do wszystkich dyrektorów placówek oświatowo-wychowawczych z terenu powiatu nowodworskiego.

Wydarzenie zostało zainicjowane i zorganizowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Dworze Mazowieckim pod patronatem Starosty nowodworskiego i jest elementem, który rozpoczyna Projekt „Dostrzeż to co niewidoczne”.

Realizację Projektu wspiera Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna poprzez opracowanie metod, wsparcia dla nauczycieli i rodziców oraz uczniów zmagających się z problemem depresji i innych zaburzeń psychicznych.

Impreza miała charakter edukacyjno-kulturalny i składała się z 2 części:
– merytorycznej –  polegającej na wystąpieniach przedstawicieli partnerów instytucjonalnych tj.: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Dworze Mazowieckim; Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, Fundacji Twarze Depresji. Nie Oceniam. Akceptuję Warszawa, Centrum Psychoterapii i Rozwoju ,,Nasza Strefa” Warszawa, NZOZ ,,Nasza Przychodnia”.
-kulturalno-artystycznej: Nawiązując do tematyki konferencji swój spektakl pt. „Apofenia” zaprezentował młody aktor Dominik Rachoń.

Całe wydarzenie poprowadził pedagog Jacek Gawroński.

Podczas Konferencji prezentowana była wystawa plakatów autorstwa Sylwii Darkowskiej pt. ,,Oblicza depresji”.

Swoją obecnością na wydarzeniu zaszczyciła Pani Marlena Skorupka-Dziedzic, Kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej z Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Warszawie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *