NOWY DWÓR MAZ./JABŁONNA. Trwa śledztwo ws. fundacji

2019-09-16 6:37:19

Jedna z podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi z Nowego Dworu Mazowieckiego złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Kobieta oskarżyła fundację i jej prezesa o doprowadzenie do rzekomej defraudacji pieniędzy


Oskarżająca fundację kobieta jest jej podopieczną od 2014 r. I jak twierdziła, pomimo organizowanych przez fundacje zbiórek pieniędzy, nigdy nie miała wglądu do swojego subkonta. W rozmowie z nami kobieta powoływała się również na problemy innych rzekomo pokrzywdzonych podopiecznych.

Prezes odpiera zarzuty

Prezes fundacji stwierdził, że rzekomo pokrzywdzona kobieta nigdy nie dostarczyła fundacji żadnego dokumentu księgowego do pokrycia jakichkolwiek kosztów zakupu nowej protezy. Dodał również, że jeśli dostarczy odpowiednie dokumenty, pieniądze zostaną jej wypłacone. Stwierdził też, że oprócz powyższej sytuacji nikt inny nie zgłaszał żadnych zarzutów na działalność fundacji.

Prokuratura nie chce nic mówić

Z rozmowy z prokuratorem Maciejem Godziszem z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim dowiedzieliśmy się, że jeszcze nikomu nie zostały postawione zarzuty. Oraz to, że cały czas gromadzony jest materiał dowodowy. Prokurator dodał również, że prokuratura posiada już ustalenia w tej sprawie: – My wiemy, jest jednak za wcześnie aby udzielać odpowiedzi opinii publicznej. Do sprawy będziemy wracać.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *